(YouTube walczy ze współdzieleniem kont. Fot. Pixabay)
(YouTube walczy ze współdzieleniem kont. Fot. Pixabay)

Nie tylko Netflix. Ta platforma też zaczyna walkę ze współdzieleniem kont

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Użytkownicy YouTube Premium zgłaszają uwagi dotyczące tzw. subskrypcji rodzinnej. Pojawia się komunikat, że muszą oni z niej korzystać jedynie na terenie swojego gospodarstwa. Oznaczać to może, że YouTube podobnie jak Netflix zaczyna walkę ze współdzieleniem kont.

YouTube idzie śladem Netflixa

Serwis CordCuttersNews podaje, że coraz więcej osób mieszkających w USA dostrzega problem z używaniem subskrypcji rodzinnej w usłudze strumieniowej YouTube TV. Na ekranie pojawia się komunikat: aby skorzystać z usługi, należy przebywać na terenie swojego gospodarstwa domowego lub kupić własną subskrypcję YouTube TV. 

Choć serwis oficjalnego komunikatu w tej sprawie nie wydał, może to oznaczać, że po cichu zaczął walkę ze współdzieleniem kont na platformie. Jak opisuje jeden z użytkowników, problem da się rozwiązać. Należy usunąć konto z subskrypcji premium, a następnie ponownie je dodać. 


Pakiet rodzinny w Polsce kosztuje 35,99 zł - właściciel posiada dostęp do YouTube Premium i YouTube Music. W USA koszt subskrypcji rodzinnej to 22,99 dolarów. 

Netflix wprowadził nowe zasady w Polsce

Ostatnio w mediach było głośno o decyzji Netflixa, który postanowił zacząć walkę ze współdzieleniem kont. Od teraz platforma przeznaczona jest jedynie dla osób z jednego gospodarstwa domowego i dodatkowo wszystkie osoby z tegoż gospodarstwa mogą oglądać treści Netflixa bez względu na miejsce pobytu. 

Platforma wprowadziła zakaz współdzielenia kont, ale reklamowała go "wprowadzeniem nowych funkcjonalności, które sprawią, że zarządzanie kontem stanie się jeszcze łatwiejsze". Mowa tutaj o takich funkcjach, jak: "Przenieś profil" oraz "Zarządzaj dostępem i urządzeniami".

Dopłata do Netflixa 

Netflix pozostawił jednak możliwość udostępnienia swojego konta osobie, która z nami nie mieszka. Koszt dodatkowego użytkownika to "jedyne" 9.99 złotych. Warto tu jednak przypomnieć, że np. za Amazon Prime Video zapłacimy 49 zł rocznie, a za nową platformę streamingową SkyShowtime 12,49 zł w promocji. 

MP

(YouTube walczy ze współdzieleniem kont. Fot. Pixabay)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie