Papież Franciszek będzie w środę operowany w pełnej narkozie, fot.PAP/EPA/ETTORE FERRARI
Papież Franciszek będzie w środę operowany w pełnej narkozie, fot.PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Papież Franciszek w szpitalu. Czeka go operacja pod narkozą

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Papież Franciszek został przyjęty do rzymskiego szpitala Gemelli, gdzie w środę po południu przejdzie operację jamy brzusznej w znieczuleniu ogólnym - poinformował w środę Watykan.

Operacja w pełnej narkozie

Po zakończeniu audiencji generalnej papież pojechał do rzymskiej kliniki Gemelli na zabieg chirurgiczny w związku z przepukliną, która tworzy się nad blizną po operacji. Dwa lata temu Franciszek przeszedł poważną operację jelit.


Dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni przekazał dziennikarzom, że wczesnym popołudniem papież zostanie poddany w ogólnym znieczuleniu zabiegowi laparotomii i operacji plastycznej ściany brzucha.

Wyjaśnił, że operacja została uzgodniona w minionych dniach przez zespół medyczny, opiekujący się Franciszkiem i jest konieczna z powodu "przepukliny rozetnej, która powoduje nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne".

Jak dodał rzecznik, pobyt papieża w szpitalu potrwa kilka dni, aby umożliwić normalną kurację pooperacyjną i pełny powrót do zdrowia.

Papież trzeci raz w szpitalu

To już trzeci raz, kiedy papież Franciszek został przyjęty do szpitala Gemelli. Spędził cztery dni w tej placówce w marcu, kiedy był leczony z powodu zapalenia oskrzeli, które spowodowało u niego problemy z oddychaniem.


W lipcu 2021 r. papież przeszedł operację jamy brzusznej z powodu objawowego zwężenia uchyłków okrężnicy. Operacja została przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym (które, jak ujawnił papież, spowodowało u niego pewien dyskomfort) w ogólnie dobrym stanie zdrowia 84-letniego wówczas papieża.

Na sobotę zapowiedziano spotkanie w Watykanie z udziałem papieża oraz 30 laureatów Nagrody Nobla, poświęcone braterstwu między ludźmi. Nie jest jeszcze jasne, czy Franciszek do tego czasu opuści szpital i będzie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu.

ja

(Zdjęcie: Papież Franciszek będzie w środę operowany w pełnej narkozie, fot.PAP/EPA/ETTORE FERRARI)

Czytaj także:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj2 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo