(Gra Diablo IV już dostępna. Fot. Twitter/@Porshapwr)
(Gra Diablo IV już dostępna. Fot. Twitter/@Porshapwr)

Na tę premierę czekało wielu graczy. Diablo IV już dostępne

Redakcja Redakcja Gry Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Diablo IV było jedną z najbardziej wyczekiwanych premier w tym roku. Mimo, że niektórzy mogli grać w popularnego RPG już od paru dni, to gra oficjalnie trafiła do sprzedaży we wtorek. Studio Activision-Blizzard już zapowiedziało dwa duże dodatki do gry.

Diablo to popularny RPG, który swoją premierą miał w 1996 roku. Ostatnia część Diablo III ukazała się natomiast w 2012 roku. Fani produkcji od Activision-Blizzard musieli więc czekać ponad 11 lat na kolejną odsłonę. 

Diablo IV wyczekiwaną premierą 

Czas oczekiwania na premierę z pewnością dłużył się dla wszystkich fanów, ale w końcu nadszedł ten dzień. We wtorek 6 czerwca Diablo IV trafiło do oficjalnej sprzedaży. Gracze po raz kolejny mogą przenieść się do do świata Sanktuarium, gdzie muszą stawić czoła siłom zła.


Niektórzy szczęśliwcy otrzymali dostęp do gry już 2 czerwca. Uprzywilejowani byli ci, którzy kupili w przedsprzedaży wersje Digital Deluxe lub Ultimate Edition. Zainteresowanie wcześniejszym dostępem oraz oficjalną premierą było tak duże, że Diablo IV okazało się najszybciej sprzedającą grą w 32-letniej historii Blizzarda. Twórcy "diabełka” poinformowali o tym sukcesie na Twitterze.

Dodatki do Diablo IV już niedługo 

Dużym problemem dla fanów RPG jest jego cena. Diablo IV kosztuje 349 zł. Dodatkowo ceny elementów kosmetycznych dla postaci również nie pociesza, ponieważ za jeden zestawów zbroi trzeba zapłacić aż 28 dolarów (ok. 118 zł). 

Dyrektor generalny Diablo IV, Roy Fergusson podczas podcastu dla kanału Kinda Funny Games oznajmił, że Blizzard już pracuje nad pierwszym rozszerzeniem do gry, a nad drugim właśnie ruszają prace. Dodatkowo twórca poinformował o końcówce prac nad pierwszym sezonem gry, który wstępnie rozpocznie się w drugiej połowie lipca. 

Diablo IV - wymagania sprzętowe

Do popularnego Sanktuarium mogą przenieść się wszyscy gracze na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S oraz Xbox Series One. 

Jeżeli chodzi o minimalne wymagania sprzętowe, to do gry potrzebujemy 64-bitowego systemu operacyjnego Windows 10 w wersji 1909 lub nowszej, procesora Intel Core i5-2500K lub AMD FX-8350, 8 GB RAM pamięci, karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R9 280 oraz minimum 90 GB miejsca na dysku SSD. 

MP

(Gra Diablo IV już dostępna. Fot. Twitter/@Porshapwr)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie