PiS podjęło decyzję ws. ziobrystów. Kukiz też wystartuje do Sejmu

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 44
Zjednoczona Prawica wystartuje w wyborach parlamentarnych na wspólnych listach - znajdą się na nich Suwerenna Polska i Paweł Kukiz. W najbliższych tygodniach PiS będzie pracował nad nazwiskami i kształtem list do parlamentu.

Zjednoczona Prawica pozostanie zjednoczona

O tym, że jednak nie dojdzie do podziału w rządzącej partii pisze dzisiejszy "Super Express". Gazeta przekonuje, że PiS dogadał się ze Zbigniewem Ziobrą. Poza tym, Paweł Kukiz nie odejdzie z polityki po tej kadencji, a jeszcze raz wystartuje w wyborach - tym razem z list partii Jarosława Kaczyńskiego. 

- Polityczna decyzja została już podjęta. Idziemy razem - oświadczył dziennikarzom tabloidu jeden z najważniejszych polityków PiS. Wśród kwestii do rozwiązania pozostaje to, czy Zjednoczona Prawica będzie koalicją, czego domaga się Ziobro, czy jednak zaprosi sojuszników na swoje listy. Tak było w 2015 i 2019 roku, ale skutkowało to dobrymi miejscami i sporą liczbą mandatów dla ówczesnej Solidarnej Polski i Porozumienia.  


Kukiz będzie domagał się umowy

- Rozmawiamy. I to jest dobra wiadomość. Sądzę, że porozumienie jest na wyciągnięcie ręki - nie ma wątpliwości Ziobro. Dobrej myśli jest też Kukiz. - Czekamy już tylko na ostatnią formalność, na podpisanie umowy dotyczącej m. in. postulatów programowych, jak mieszana ordynacja. Potrzebuję tego dokumentu nie dlatego, że nie wierzę prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, muszę jednak coś pokazać ludziom - zaznaczył. Na listach Zjednoczonej Prawicy znajdą się również Republikanie Adama Bielana i OdNowa Marcina Ociepy.  


Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski wyraził pewność w rozmowie z "Super Expressem", że listy gotowe będą w okresie wakacyjnym. 

Fot. Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński w lipcu 2021/Twitter @PiS

Czytaj: 


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka