źródło: PAP/Piotr Nowak
źródło: PAP/Piotr Nowak

Lewandowski nie gryzł się w język. Piłkarz o braku powołań dla weteranów kadry

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 19
Rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej przed meczami z Niemcami i Mołdawią. Głos na pierwszej konferencji prasowej kadry zabrał kapitan drużyny Robert Lewandowski. Piłkarz Barcelony skomentował m.in. brak weteranów kadry na zgrupowaniu, zbliżające się spotkanie z Mołdawią i pożegnalny mecz Jakuba Błaszczykowskiego.

Glik, Krychowiak i Grosicki poza kadrą. "To decyzja trenera"

Najwięcej emocji na konferencji prasowej wzbudziła nieobecność weteranów reprezentacji. Mowa oczywiście o Kamilu Gliku, Grzegorzu Krychowiaku i Kamilu Grosickim. Doświadczeni piłkarze po raz kolejni zostali pominięci przez trenera Fernando Santosa. Jak na decyzje selekcjonera zareagował kapitan?

- Mówimy o piłkarzach, który wiele zrobili dla tej reprezentacji. I wciąż robią, bo w czasie teraźniejszym to lepiej brzmi. Wiele dzięki nim nasza kadra osiągnęła. Zresztą nie myślę o tym, że to już koniec dla nich, bo może nie. To decyzja trenera, muszę się z nią pogodzić, chociaż z drugiej strony to jest smutne. Wiele lat z nimi grałem, sporo razem przeżyliśmy - przyznał Lewandowski.

Lewandowski został zapytany czy moment na zmianę pokoleniową w kadrze jest właściwy. - A kiedy jest dobry moment? - odpowiedział retorycznie zawodnik Barcelony.


Lewandowski o meczu z Mołdawią. "Chcemy lepiej grać"

Gwiazda europejskiej piłki została zapytana o przygotowania do meczu z Mołdawią. Jest on szalenie istotny dla naszej reprezentacji w kontekście awansu na mistrzostwa Europy. Przypomnijmy, że Polska przegrała pierwszy mecz z Czechami aż 1 do 3.

- Z własnego doświadczenia wiem, że te mecze wyjazdowe (z teoretycznie słabszymi rywalami - PAP) zależą głównie od tego, jak my będziemy się prezentować. Jeśli pozwolimy rywalom poczuć się pewnie, to będziemy się męczyć. Od początku musimy grać to, co my chcemy. W takich meczach wyjazdowych wszystko zależy od nas, a nie od przeciwnika. Przygotowujemy się na to, że czeka nas ciężki mecz, ale mam nadzieję, że dzięki naszej grze będzie nam łatwiej na boisku i zdobędziemy trzy punkty - podkreślił Lewandowski.

- Mecz z Mołdawią naprawdę jest dla nas ważny. Chcemy nie tylko zwyciężyć, ale też zacząć lepiej grać - dodał kapitan.

Pożegnanie legendy przed eliminacjami

Przed meczem z Mołdawią Polaków, czeka nas towarzyskie spotkanie z Niemcami. To właśnie wtedy Jakub Błaszczykowski oficjalnie pożegna się z reprezentacją Polski.

Jak wcześniej zapowiedział Santos, 37-letni pomocnik zagra prawdopodobnie 16 minut, bo taki numer na koszulce nosił w reprezentacji.

- To na pewno fajny moment dla niego. Sam pomysł, że z takim właśnie rywalem... To na pewno dużo dla niego znaczy. Wielkie przeżycie, emocje. Nie wiem, w jaki sposób dokładnie to będzie wyglądać. To zapewne kwestia organizacyjna między Kubą, trenerem i PZPN - przyznał Lewandowski.

- Jeżeli chodzi o występ Kuby, nie wydaje mi się, żeby to był jakiś duży problem w kontekście przygotowania całej drużyny. Jak powiedziałem, nie wiem, ile minut rozegra. Natomiast jeśli chodzi o sam mecz i przygotowanie drużyny, to trzeba zobaczyć i pomyśleć, jak każdy piłkarz wygląda indywidualnie. Jak się czuje, kiedy miał ostatni mecz... I wtedy zdecydować, kto jest w stanie zagrać, a komu przyda się odpoczynek - dodał "Lewy".

MB

(Źródło zdjęcia: Robert Lewandowski na konferencji prasowej. Fot. PAP/Piotr Nowak)

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj19 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport