Będzie historyczny transfer. Real Madryt wyłoży gigantyczne pieniądze za Mbappe

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Kylian Mbappe jeszcze tego lata trafi do Realu Madryt - informują zgodnie dobrze poinformowani dziennikarze Josep Pedrerol i Fabrizio Romano. Kwota transferu dla PSG ma wynieść ponad 200 mln euro. Francuz stałby się drugim w historii najdroższym transferem w piłce nożnej, a niewykluczone, że numerem jeden.

Mbappe będzie najdroższy w historii? 

Doniesienia o żądaniu PSG potwierdza strona "PSG Community", doskonale orientująca się w sytuacji Paryżan. Portal podaje, że emir Kataru zdecydował się na sprzedaż Kyliana Mbappe, ponieważ od 1 stycznia 2024 roku gwiazda będzie mogła negocjować kontrakt z każdym i odejść za darmo. A na to nie mogą sobie pozwolić szejkowie, zarządzający PSG.  


Negocjacje Kataru z Realem

 Od środy negocjacje ws. transferu Mbappe prowadzą emir Kataru, Tamim ibn Hamad Al Sani i Florentino Pérez, prezes Realu Madryt. PSG Community ponadto dodaje, że kwota transferu może wynieść nawet 250 mln euro, jeśli Francuz wypełni zmienne - w tym np. wygra Złotą Piłkę, co jest prawdopodobne. Wtedy Mbappe stałby się najdroższym transferem w historii futbolu. 

PSG nie pozbyłoby się swojej gwiazdy i najlepszego strzelca, gdyby nie fakt, że napastnik ogłosił publicznie, że nie przedłuży kontraktu z klubem, który wygasa w przyszłym roku. Katar był przekonany, że piłkarz skusi się na wielką fortunę raz jeszcze. W przeszłości szejk odrzucał oferty Realu opiewające na 160, 180 i 200 mln euro w 2021 i 2022 roku.


Sam Mbappe zażądał transferu od PSG pod koniec okienka transferowego latem 2021 r. Wtedy do transakcji jednak nie doszło, ale wszystko wskazuje na to, że atakujący wreszcie trafi do swojej ulubionej drużyny. GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport