Beyonce na Stadionie Narodowym w Warszawie. Fot. Twitter/PGE Narodowy
Beyonce na Stadionie Narodowym w Warszawie. Fot. Twitter/PGE Narodowy

Beyonce na Stadionie Narodowym. Mocne wsparcie dla ruchu LGBT

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 88
27 czerwca gwiazda muzyki pop Beyonce na Stadionie Narodowym dała pierwszy z dwóch zaplanowanych w Warszawie koncertów. Beyonce kazała na siebie godzinę czekać. Ale fani chętnie czekali. Co więcej, były wśród nich prawdziwe sławy show biznesu: wśród publiczności bawili się Zendaya, Lizzo i Tom Holland. Nie zabrakło też wyraźnego wsparcia dla ruchu LGBTQ+

Beyonce na Stadionie Narodowym - Renaissance World Tour 

Renaissance World Tour to trasa promująca zeszłoroczny krążek Beyonce, zatytułowany "Renaissance vol. 1". Fani na całym świecie byli naprawdę spragnieni muzyki i występów artystki - to jej pierwszy album od siedmiu lat.

„Cóż to był za wieczór! Nasze emocje jeszcze nie opadły po wczorajszym show Beyoncé na PGE Narodowym. A już dziś widzimy się z królową R&B na drugim koncercie w ramach trasy Renaissance World Tour!” - czytamy na oficjalnym titterowym profilu PGE Narodowy.


Gwiazdy muzyki przyjechały na koncert Beyonce do Warszawy

Okazuje się, że koncert Beyonce przyciągnął na Stadion Narodowy kilka innych światowych gwiazd, w tym Zendayę, Toma Hollanda i Lizzo. Ta ostatnia w środę zagra w Gdyni w ramach Open'er Festival 2023.


Beyonce już po raz trzeci zaśpiewała w Warszawie. Wcześniej na Stadionie Narodowym zagrała solowy koncert w ramach trasy The Mrs. Carter Show World Tour w 2013 roku. Pięć lat później wróciła do naszego kraju z mężem Jay-Z jako The Carters w ramach tournee On The Run II. 

Teraz wokalistka wróciła do Warszawy z solowym występem. We wtorek zagrała pierwszy z dwóch zaplanowanych tu koncertów.


Wsparcie dla społeczności LGBTQ+

150-minutowe widowisko Beyonce warte było godzinnego opóźnienia. Jeszcze przed koncertem na ogromnym ekranie wyświetlana była wizualizacja nawiązująca do telewizyjnej planszy testowej, utrzymana w kolorystyce flag ruchu LGBTQ+. 

Podczas widowiskowego show, pomiędzy poszczególnymi jego częściami, na gigantycznym ekranie LED wyświetlane były specjalne nagrania wideo, zawierające wizualizacje, animacje komputerowe, fragmenty nagrań zrealizowanych na potrzeby tej trasy. A także – prawdziwa gratka dla fanów - zapowiedzi teledysków do materiału z "Renaissance", które jeszcze nie zostały opublikowane.


"Czas odkrywania własnej wyjątkowości"

Beyonce już na początku koncertu zapowiedziała, że to czas „wspólnej celebracji, odkrywania własnej wyjątkowości, własnej wartości i bycia nieperfekcyjnymi”.

Przed wejściem Beyonce na scenę, spragnieni jej obecności fani zobaczyli ją na zdjęciu na potężnym ekranie LED - skąpo ubraną w pozie nawiązującej do „Śpiącej Wenus” Giorgionego. Jako mityczna Wenus artystka powróciła w kawałku „Plastic Off the Sofa” - leżąc w wielkiej muszli jak bogini ze słynnego obrazu „Narodziny Wenus” Sandro Botticelliego.


Wtorkowy koncert Beyonce w Warszawie - zachwyt publiczności

Zachwytom warszawskiej publiczności nie było końca.

„Beyonce jest tak nieludzko utalentowana i piękna, że nie mogę w to uwierzyć, co się wydarzyło” - od takich relacji huczy Internet po wczorajszym koncercie artystki na Stadionie Narodowym w Warszawie.

KW

Źródło zdjęcia: Beyonce na Stadionie Narodowym w Warszawie. Fot. Twitter/PGE Narodowy

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura