źródło: materiały organizatora
źródło: materiały organizatora

PiS uderza w PO grą terenową o piratach. "Skrytki Platformy" robią furorę

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 113
PiS ma nowy pomysł na zaszkodzenie swoim wyborczym rywalom. Marketingowcy Zjednoczonej Prawicy zapraszają do udziału w grze terenowej, w której... przedstawiono polityków PO w roli groźnych piratów. Pierwsza edycja zabawy odbywa się w sobotę w Zakopanem.

"Skrytki Platformy". Nowy pomysł PiS na kampanię

- Rozwiązuj zagadki i szukaj ukrytych przez aferzystów z PO pieniędzy. Nagrody, zabawy towarzyszące dla całych rodzin i niespodzianka - tak PiS zaprasza mieszkańców Zakopanego do udziału w zabawie, która jest grą terenową.


Zabawa polega na jednoczesnym szukaniu konkretnych punktów w terenie i internecie. Na końcu trasy na uczestników mają czekać atrakcyjne nagrody. (Nie sprecyzowano jakie). PiS uruchomiła specjalną stronę internetową, na której można wpisywać napotkane po drodze hasła zdobywając w ten sposób kolejne wskazówki.


Nowak i Tusk w roli groźnych piratów

Trzeba przyznać, że grafiki wykonane na użytek gry wyglądają całkiem zabawne. Przedstawiono na nich byłego polityka PO Sławomira Nowaka i obecnego szefa formacji Donalda Tuska jako groźnych piratów. Warto dodać, że ani na Twitterze ani na stronie wydarzenia, twórcy nie precyzują, co konkretnie miała ukraść PO i o jakie kwoty chodzi.

image
Donald Tusk w roli pirata. Fot. Materiały skrytkiplatformy.pl

Już na otwarciu wydarzenia politycy PiS wytłumaczyli sens nazwy gry.

- W 2014 roku Donald Tusk mówił, że nie wie, gdzie są zakopane pieniądze. Przez osiem lat udało się odkryć, gdzie one są: w mafiach paliwowych, mieszkaniach niektórych polityków PO, którzy dzisiaj są zamieszani w różne afery korupcyjne - powiedział dyrektor Biura Prezydialnego PiS, Michał Moskal podczas konferencji prasowej otwierającej grę.


Incydent podczas rozpoczęcia zabawy. Poseł zakrzyczany

W otwarciu wydarzenia udział wziął m.in. poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba. Polityk zaprezentował również tablice przy, których można było sobie zrobić zdjęcia z podobizną Tuska przedstawionym jako "pierwszy szatniarz Europy".

- Donald Tusk mówił, że nie ma pieniędzy i nie będzie. A my wiemy, gdzie te pieniądze są. Były także w gronie ludzi, którzy dzisiaj borykają się z wymiarem sprawiedliwości, takich jak Sławomir N. - oświadczył na rozpoczęciu gry terenowej "Skrytki Platformy" Jacek Ozdoba. W tym momencie rzecznik SP został zakrzyczany przez jednego z przechodniów.

- Pośle, mówię do posła. Ile będziesz jeszcze gadał? - darł się mężczyzna.

MB

Źródło zdjęcia: Skarby Platformy. Fot. materiały organizatora.

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka