(Wypadek samolotu cessna. Fot. Twitter/@Kw_PSP_Wwa)
(Wypadek samolotu cessna. Fot. Twitter/@Kw_PSP_Wwa)

Katastrofa samolotu pod Warszawą. Nie żyje pięć osób

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
Podczas lądowania w złych warunkach atmosferycznych samolot cessna uderzył w hangar w Chrcynnie. Sekcyjna Monika Nowakowska-Brynda z PSP przekazała, że w wyniku wypadku zginął pilot oraz cztery inne osoby, a pięć odniosło obrażenia.

Nie żyje pięć osób 

Nowakowska-Brynda przekazała w poniedziałek wieczorem, że ofiary to osoby, które schroniły się w hangarze przed złymi warunkami atmosferycznymi. "Wiadomo, że każdy człowiek, który wie o tym, że zbliża się burza będzie szukał schronienia w bezpiecznym miejscu. Niestety, ten hangar się takim nie okazał" - powiedziała.

Sprecyzowała, że w samolocie leciało trzech pilotów, jeden z nich zginał, jeden został ranny, a jeden nie odniósł obrażeń.Dodała, że obecnie nie wiadomo, kim są ofiary.

Pytana o to, czy przyczyną katastrofy mogła być pogoda, odparła, że "jako przypuszczalną przyczynę możemy podawać warunki meteorologiczne".

Katastrofa samolotu. Nie żyje pilot 

Do wypadku doszło w Chrcynnie w pow. nowodworskim (Mazowieckie). Jak przekazała sekcyjna Monika Nowakowska-Brynda z Komendy Głównej PSP, samolot cessna podczas lądowania w złych warunkach atmosferycznych uderzył w hangar, w którym schroniło się 10 osób.


"Dwie osoby są poszukiwane. Prawdopodobnie znajdują się pod konstrukcją hangaru" - dodała. W wypadku zginął pilot cessny, który miał lecieć sam. Pozostałe osoby według PSP są ranne. Na miejscu pracuje 10 zastępów straży.

Trwa akcja ratunkowa 

Rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie Justyna Sochacka wstępne informacje mówiły o ok. 20 osobach poszkodowanych. "Na tym etapie nie mam szczegółów co do ich stanu" - przekazała.

Dodała, że na miejscu znajdują się śmigłowce z Warszawy, Płocka, Olsztyna i Sokołowa Podlaskiego.

Prawdopodobnie jest 12 poszkodowanych. – Wobec dwóch była podjęta resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Na miejscu pracuje 11 zastępów straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego i policja – wskazał na antenie TVN24 Monika Nowakowska-Brynda z Komendy Głównej PSP. 

MP

(Wypadek samolotu cessna. Fot. Twitter/@Kw_PSP_Wwa)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości