(Zbiórka pieniędzy dla partnerki Konrada Domagały. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk, Screen pomagam.pl)
(Zbiórka pieniędzy dla partnerki Konrada Domagały. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk, Screen pomagam.pl)

Zabójstwo w Poznaniu. Wolnorynkowcy zbierają pieniądze na partnerkę Konrada Domagały

Redakcja Redakcja Charytatywność Obserwuj temat Obserwuj notkę 35
Na stronie pomagam.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na wsparcie terapeutyczne dla partnerki Konrada Domagały, który został zamordowany w Poznaniu. Inicjatorami zbiórki jest organizacja Ladies of Liberty Alliance Poland.

Pomoc na partnerki Konrada Domagały 

Na stronie pomagam.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na wsparcie terapeutyczne dla Julii, partnerki Konrada Domagały, zastrzelonego na jej oczach w Poznaniu. "Za zgodą Julii rozpoczynamy dla niej zbiórkę. Uzbierana kwota zostanie przeznaczona na wsparcie terapeutyczne: wizyty, terapię, oraz zakup przepisanych leków. Zależy nam, aby w tym traumatycznym dla niej czasie była objęta opieką specjalistów" – czytamy w opisie zbiórki. 

"Oprócz ciężaru tragedii, który teraz dźwiga na swoich barkach, przez fake newsy podane przez portale Onet i Gazeta Wyborcza (jakoby miała być kochanką ofiary, a nie jego narzeczoną), Julia spotkała się z falą hejtu, pomówień, obrzydliwych komentarzy i wiadomości zrzucających na nią winę" – dodano. 

W momencie pisania tekstu w momencie pisania tekstu zebrano ponad 14 tys. złotych. 

Zbiórkę na swoim Twitterze udostępnił również prezes Instytutu Mises Polska, Mikołaj Pisarski. "Za zgodą narzeczonej mojego tragicznie zmordowanego kolegi Konrada ruszyła zbiórka LOLA Poland na wsparcie terapeutyczne dla niej. Julia została skrzywdzona dwukrotnie: przez mordercę oraz media podające fałszywe informacje. Nie zostawmy jej samej!" – napisał. 


Żałoba po śmierci Domagały 

W związku ze śmiercią Konrada Domagały, Filharmonia Łódzka, w której zajmował się promocją i organizacją wydarzeń w Dziale Rozwoju i Reklamy opublikował specjalne oświadczenie. 

"Był osobą wszechstronną. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy i otwarty, uwielbiał rozweselać zarówno swoich zawodowych towarzyszy, jak i filharmonicznych słuchaczy. Był zawsze pomocny. Potrafił rozładować napięcie w najbardziej nerwowych sytuacjach. Jego troskliwości i opiekuńczości doświadczaliśmy na co dzień; znał ją każdy, kto odwiedzał Filharmonię Łódzką i miał okazję się z Nim zetknąć. Jego pomysłowość i energia do działania budziły podziw. Niedawno spełniły się jego wielkie marzenia: zorganizował koncert z muzyką z gier komputerowych oraz zaręczył się z ukochaną. Jego tragiczne odejście było tak nieoczekiwane, że trudno nam uwierzyć w to, co się stało; trudno uwierzyć, że już nigdy nie porozmawiamy z Konradem, nie będziemy wspólnie pracować ani żartować" – czytamy. 

Władze łódzkiej filharmonii z powodu tragicznej śmierci Konrada zdecydowały się ogłosić trzydniową żałobę.  

Morderstwo w Poznaniu. Ofiara oraz napastnik byli związani ze środowiskiem "wolnościowców"

Konrad Domagała zginął w ogródku restauracji, przed hotelem przy ul. Św. Marcin. Według relacji świadków oraz dostępnych już w sieci nagrań z przebiegu zdarzenia mężczyzna podszedł do stolika, przy którym siedziała para narzeczonych, strzelił do mężczyzny, wkrótce potem do siebie. Jeden z mężczyzn zginął na miejscu, drugi zmarł w szpitalu. 

Rzeczpospolita podała, że zastrzelony mężczyzna był między innymi działaczem stowarzyszenia Wolne Miasto Łódź oraz kandydatem do łódzkiej rady miejskiej w wyborach samorządowych w 2014 roku. Startował z komitetu wyborczego Nowa Prawica–Janusz Korwin-Mikke, lecz nie uzyskał mandatu. Mężczyzna był także pracownikiem Biura Obsługi Słuchacza Filharmonii Łódzkiej. Prowadził też na Facebooku blog o polityce, historii i ekonomii.

Pojawiły się również nowe informacje o sprawcy ataku. Dziennikarze Interii podali, że Mikołaj B., który strzelał był pracownikiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Sprawca również obracał się w środowisku związanym z Januszem Korwin-Mikkem. W 2015 r. startował nawet w wyborach do Sejmu jako reprezentant partii KORWiN - wystawiono go na 11. miejscu. 

MP

(Zbiórka pieniędzy dla partnerki Konrada Domagały. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk, Screen pomagam.pl)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj35 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo