źródło: Pixabay.com
źródło: Pixabay.com

Spotify podnosi ceny swoich usług. Tego nie było od 10 lat

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Znana platforma do odtwarzania muzyki i podcastów podnosi ceny. Ostatnia zmiana kosztów usługi Spotify miała miejsce ponad 10 lat temu. Podwyżki zostaną wprowadzone w ponad 50 krajach świata. Na szczęście nie ma wśród nich Polski.

Podwyżki na całym świecie. Na szczęście bez Polski

O sprawie donosi Bankier.pl. Oprócz Stanów Zjednoczonych więcej za abonament zapłacą klienci m.in. z Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, ale także klienci z krajów naszego regionu na przykład Słowacji, Litwy i Estonii.

A co z Polską? Na razie obejdzie się bez podwyżek. Pytanie jednak jak długo. Przypomnijmy, że ceny korzystania z usługi za miesiąc wynoszą obecnie: za pakiet Individual 19,99 zł, za Duo 24,99 zł, za Family 29,99 zł i za Student 9,99 zł.

O ile podrożały pakiety Spotify w USA? Niewielka kwota

Wbrew pozorom podwyżki nie będą specjalnie dotkliwe. W stosunku do szalejących cen produktów codziennej potrzeby można powiedzieć wręcz, że będą niskie. W Stanach Zjednoczonych pakiet Individual podrożeje z 9,99 do 10,99 dolarów, Duo z 12,99 do 14,99 dolarów, Family z 15,99 do 16,99 dolarów, a Student z 4,99 do 5,99 dolarów.

Użytkownicy jeszcze przez miesiąc będą mogli korzystać ze Spotify na starych warunkach.


Spotify się rozwija. Korzysta z niego pół miliarda osób

Jeśli weźmie się pod uwagę osoby używające darmowej wersji aplikacji i te, które subskrybują wersję premium, to całkowicie z platformy korzysta aż 515 mln osób. W pierwszym kwartale tego roku na płatną subskrypcję Spotify zdecydowało się 5 milionów nowych klientów. Liczba użytkowników płacących za usługę to już ponad 210 mln na całym świecie.

MB

Źródło zdjęcia: Tablet z otwartą aplikacją Spotify. Fot. Pixabay.com

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie