Remi „Enigma” Lucidi
Remi „Enigma” Lucidi

Wspinał się na wieżowce na całym świecie, był już na kolejnym. Tragiczny koniec

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 72
Francuz Remi „Enigma” Lucidi, 30-letni Francuz uprawiał od lat sporty ekstremalne. Zasłynął kontrowersyjnymi wyczynami – wspinał się na wieżowce na całym świecie. Sława urban climbingu nie żyje – Lucidi zginął najpewniej w tragicznych okolicznościach. Według niepotwierdzonych informacji, tuż przed upadkiem ze znacznej wysokości Lucidi miał prosić o pomoc. Mężczyzna niegdyś wspinał się w Warszawie.

Nie żyje Remi „Enigma” Lucidi

Remi „Enigma” Lucidi zginął po upadku z 68. piętra wieżowca Tregunter Tower w Hongkongu. Kompleks Tregunter Tower składa się z trzech wieżowców stojących obok siebie. Najwyższy jest Tregunter 3 ukończony w 1993 r. Mierzy 327 metrów.


Remi „Enigma” Lucidi wspinał się na Tregunter Tower

Lucidi był szeroko znany z urban climbingu. Wspinał się na jedne z najwyższych wieżowców na Ziemi. Francuz pojawił się pod budynkiem Tregunter Tower około godziny 18:40 czasu lokalnego - informuje portal New York Post. Lucidi miał oszukać ochroniarza, że „zamierza odwiedzić kolegę na 40. piętrze”.

Najprawdopodobniej żył jeszcze po 19:40. Wówczas widziała go jedna z pracownic wieżowca około godziny. Z relacji pokojówki wynika, że Lucidi miał wtedy pukać w szybę od zewnątrz. Kobieta błyskawicznie wezwała policję. Według niepotwierdzonych wiadomości, Francuz, miłośnik urban climbingu miał uderzać w szybę i błagał o pomoc tuż przed upadkiem.

Zginął nim przyjechała policja

Było już jednak za późno. „South China Morning Post” podał, że Lucidi spadł z budynku zanim na miejsce przybyła policja. Mężczyzna miał zginąć na miejscu. Funkcjonariusze odnaleźli kamerę wspinacza, na której były nagrania sportów ekstremalnych.

W sobotę pod zdjęciem z Hongkongu, które Remi Lucidi zamieścił kilka dni temu w mediach społecznościowych, zaczęły pojawiać się pierwsze kondolencje.

Remi Lucidi relacjonował swoje wyprawy w mediach społecznościowych. Wspinał się w Dubaju, Portugalii, USA oraz w stolicy Polski Warszawie.

KW

Fot. Remi „Enigma” Lucidi / Instagram

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości