źródło: Twitter
źródło: Twitter

Wielki powrót do Konfederacji. Mentzen przyjął buntownika

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 76
Konfederacja przyjęła w swoje szeregi kolejnego posła. Po transferze Anny Marii Siarkowskiej o Ziobry, do partii postanowił wrócić Dobromir Sośnierz. Polityk spotkał się ze Sławomirem Mentzenem, a wcześniej wytłumaczył dlaczego postanowił zrezygnować ze swojego projektu.

Dobromir Sośnierz opuścił "Wolnościowców". W tle konflikt z Dziamborem

W niedzielę wieczorem poseł Wolnościowców Dobromir Sośnierz podzielił się z użytkownikami Facebooka zaskakującą informacją. Polityk poinformował na swoim profilu, że opuszcza projekt polityczny, Wolnościowcy, którego był współtwórcą. W tle pojawił się konflikt z innym członkiem ugrupowania, również byłym posłem Konfederacji, Arturem Dziamborem.


- Przykro mi obwieścić koniec kolejnego rozdziału. Niestety opuszczam koło Wolnościowców. Od dłuższego czasu jest jasne, że ja i Artur Dziambor mamy mocno rozbieżną wizję partii i zdecydowanie niekompatybilne zdolności koalicyjne. Jest też już przesądzone, że Wolnościowcy nie są w stanie wystawić niezależnych list w nadchodzących wyborach. Cały Zarząd zgodnie uznał, że w tej sytuacji nasze drogi się rozchodzą. Na stole są już tylko trudne decyzje i moją poznacie prawdopodobnie jutro. Artur o swoich dalszych krokach będzie informował we własnym zakresie - napisał Sośnierz na Facebooku.


Sławomir Mentzen przyjął Sośnierza. Pokazał wymowne zdjęcie

Dobromir Sośnierz nie kłamał. W poniedziałek rano jego polityczna przyszłość się wyjaśniła. Jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen poinformował na Twitterze, że poseł wraca do jego partii. Ekonomista zamieścił zdjęcie z Sośnierzem, na którym obaj panowie siedzą przy stoliku w jednej z warszawskich kawiarni.

- Po wielu perypetiach do Konfederacji wraca Dobromir Sośnierz! Jeden z najbardziej wolnościowych posłów tej kadencji. Będzie walczył o mandat w Siedlcach. Powodzenia Dobromir! - podpisał fotografię Mentzen.

Seria zaskakujących transferów do Konfederacji

Przypomnijmy, że ogłoszenie startu Sośnierza z list Konfederacji nie jest pierwszym transferem politycznym, który partia ta ogłosiła w ostatnim czasie.


Start z list ugrupowania ogłosił niedawno były poseł PiS Przemysław Wipler. Wcześniej do partii ze Zjednoczonej Prawicy przeszła też Anna Maria Siarkowska. Z list prawicowego ugrupowania wystartuje też syn szefa NIK, Jakub Banaś.

MB

Źródło zdjęcia: Sławomir Mentzen i Dobromir Sośnierz fot. Twitter.com

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj76 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka