Pol'and'Rock Festival. Fot. PAP/Jerzy Muszyński
Pol'and'Rock Festival. Fot. PAP/Jerzy Muszyński

Groźny wypadek na Pol'and'Rock Festival. Są ranni. Znamy przyczynę

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 63
Na festiwalu Pol'and'Rock doszło do groźnego wypadku. Trzy osoby są ranne wskutek zawalenia się metalowej konstrukcji pokrytej plandekami. Do wypadku doszło w pasażu głównym festiwalu.

Groźny wypadek na Pol'and'rock Owsiaka

Na miejscu wypadku pojawiło się pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Służby sprawdziły miejsce zdarzenia. Akcja została już zakończona. Trzy osoby są poszkodowane, ale ostatecznie jedna z nich została przekazana festiwalowym służbom medycznym. 

Wypadek miał miejsce około kilometra od sceny głównej. Słup przewrócił się na poboczu pasażu, nie na namioty, ani nie na sam pasaż.


Festiwal Pol’and’Rock polega na tym, że kiedy dzieje się coś niepokojącego, np. przychodzi wielka burza, prowadzący to wydarzenie Jerzy Owsiak, jest na łączach ze służbami odpowiadającymi za bezpieczeństwo i przekazuje informacje publiczności zgromadzonej pod sceną, a ta słucha naszych próśb


— przekazała Onetowi Aleksandra Rutkowska, rzeczniczka Fundacji WOŚP, organizującej festiwal.

— Dziś, w sytuacji, gdy dowiedzieliśmy się o niekorzystnych warunkach, od razu przekazaliśmy informację, żeby złożyć wysokie konstrukcje. Na terenie festiwalu mamy cztery wieże lokalizacyjne, jedna z tych konstrukcji — w wyniku gwałtownego podmuchu wiatru — przewróciła się. To jedyne takie zdarzenie. Dwie osoby zostały błyskawicznie zaopatrzone, jedna została przekazana festiwalowym służbom medycznym. Zadziałano błyskawicznie — dodała.

Pol'and'Rock Festival 2023 - kto zagra

Pol'and'Rock Festival zaczął się w czwartek na lotnisku Czaplinek-Broczyno (woj. zachodniopomorskie). Impreza potrwa do nocy z soboty na niedzielę.

Na dużej scenie zagrają m.in. The Rumjacks, Lady Pank, Bullet for My Valentine, Apollo 440, Biohazard, Brodka i Golden Life. W Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania m.in. z Jerzym Kryszakiem, Borysem Szycem, duetem Kwiat Jabłoni i Martyną Wojciechowską. Festiwal zakończy tradycyjnie Piotr Bukartyk wraz z uczestnikami warsztatów utworem „Z tylu chmur” w nocy z soboty na niedzielę.

Pol'and'Rock (przez 23 edycje, do 2017 r. Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Po raz pierwszy odbył się w 1995 r. w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim (obecne woj. pomorskie), kolejny odbył się w Szczecinie, na terenie aeroklubu w Dąbiu. Następnie do 2003 r. (oprócz "Dzikiego Przystanku Woodstock" w Lęborku w 2000 r.) odbywał się w Żarach, a od 2004 do 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą. W 2020 r. ze względu na pandemię koronawirusa festiwal przyjął formułę online jako „Najpiękniejsza Domówka Świata”. W ubiegłym roku po raz pierwszy odbył się na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno.

Złe warunki pogodowe w zachodniopomorskim

Rzecznik PSP przekazał, że od rana do godz. 18 w woj. zachodniopomorskim zanotowano 78 interwencji strażaków w związku ze skutkami zjawisk atmosferycznych; 35 z nich od godz. 16 do 18. W tych godzinach najwięcej interwencji było w powiatach myśliborskim, koszalińskim, goleniowskim i kamieńskim.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla pięciu powiatów: białogardzkiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego i sławieńskiego, a także dla Koszalina. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 21 w czwartek.


KW

Źródło zdjęcia: Pol'and'Rock Festival. Fot. PAP/Jerzy Muszyński

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości