Informacyjna wojna o turystów w Świnoujściu. Screen: TVP Info/Canva
Informacyjna wojna o turystów w Świnoujściu. Screen: TVP Info/Canva

TVP wzmacnia sygnał przy granicy z Niemcami. Informacyjna wojna o turystów w Świnoujściu

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
W wykazie Urzędu Komunikacji Elektronicznej pojawiły się nowe pozwolenia dla MUX-3 z głównymi kanałami Telewizji Polskiej w Świnoujściu. W zasięgu znalazł się też niemiecki kurort – podają Wirtualne Media.

TVP wzmacnia sygnał telewizyjny w Świnoujściu

Do tej pory mieszkańcy Świnoujścia mogli oglądać kanały z MUX-3 dzięki emisji z obiektu Góra Grzywacz w Międzyzdrojach – przypominają Wirtualne Media. Teraz główne kanały TVP są nadawane z nadajnika zlokalizowanego przy ulicy Bolesława Chrobrego w Świnoujściu. 

Wzmocniona emisja ze Świnoujścia to tak zwane doświetlenie miasta. – Emisja ta działa od końca lipca – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Agnieszka Sobucka, p.o. dyrektora biura marketingu i komunikacji, rzecznik prasowy Emitela, operatora m.in. multipleksów ogólnopolskich naziemnej telewizji cyfrowej. 


W zasięgu nowego nadajnika TVP znajdzie się również niemiecki kurort Ahlbeck

Dzięki dodatkowemu nadajnikowi odbiór kanałów TVP w Świnoujściu i okolicach powinien się poprawić. Co ważne, nowy nadajnik obejmuje zasięgiem nie tylko Świnoujście i znaczną część Międzyzdrojskiego Lasu. W jego zasięgu znajdzie się również niemiecki kurort Ahlbeck, zlokalizowany w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. 


Cezary Gmyz nadaje ze Świnoujścia

W ostatnim czasie TVP Info donosiło, że Świnoujście jest oblężone przez turystów z Niemiec. Korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie Cezary Gmyz przygotował „paralive’a” z niemieckiego wybrzeża. 

Gmyz wyjaśniał, że wzrost ruchu turystycznego jest związany z inwestycjami w infrastrukturę, takimi jak tunel pod Świną. W materiale pokazano wypowiedzi Niemców, którzy zachwalali promenadę w Świnoujściu i niskie ceny w Polsce. Chwalili choćby tańsze niż w Niemczech usługi fryzjerskie.

KW

 Źródło zdjęcia: Informacyjna wojna o turystów w Świnoujściu. Screen: TVP Info/Canva

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura