PiS pyta w referendum o podniesienie wieku emerytalnego dla Polek i Polaków. Screen: Twiiter/PiS
PiS pyta w referendum o podniesienie wieku emerytalnego dla Polek i Polaków. Screen: Twiiter/PiS

Znamy drugie pytanie w referendum. Dotyczy sprawy ważnej dla milionów Polaków i Polek

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 187
Europosłanka PiS Beata Szydło na swoim koncie na Twitterze przedstawiła drugie pytanie w referendum: Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Beata Szydło: Nie pozwolimy na powrót regulacji zmuszających Polaków, aby pracowali niemal do końca życia

„Obrona Polaków przed szkodliwymi decyzjami rządu Tuska w sprawie wieku emerytalnego była priorytetem PiS już w kampanii prezydenta Andrzeja Dudy w 2015 roku. Po wygranych wyborach PiS zrealizował złożoną Polakom obietnicę i zniósł podwyższenie wieku emerytalnego. Nie pozwolimy na powrót regulacji zmuszających Polaków, aby pracowali niemal do końca życia” - napisała Beata Szydło na Twitterze.


Do jej tweeta dołączyny był nowy spot Prawa i Sprawiedliwości, dotyczący drugiego pytania referendalnego.

PiS rozpoczęło akcję przedstawiania kolejnych pytań referendalnych

W piątek Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło akcję przedstawiania kolejnych pytań referendalnych. Pierwsze pytanie - jak przekazał prezes PiS Jarosław Kaczyński - będzie brzmiało: "Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?".

Kolejne pytanie referendalne ogłosiła w sobotę Beata Szydło i będzie brzmiało:

Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?


Szydło: Komorowski i Tusk kłamali w sprawie wieku emerytalnego

– Tusk Platforma mówi wiele o kobietach, a kazali im pracować prawie do śmierci. Tak samo mężczyznom – mówi w spocie była premier.

W nagraniu przypomniano archiwalne wypowiedzi liderów PO: ówczesnego kandydata na prezydenta Bronisława Komorowskiego z debaty telewizyjnej w 2010 roku, który mówił: "Nie ma potrzeby podnoszenia wieku, można stworzyć możliwość wyboru" i późniejsze ówczesnego premiera Donalda Tuska z 2012 roku: "Przyjmuję podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia".

– Kłamali więc w tej sprawie – podsumowuje te słowa Beata Szydło. – Dla nas głos zwykłych Polaków był i będzie zawsze najważniejszy – podkreśla.


Jak przekazał PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek, "uchwała referendalna zostanie przedłożona na posiedzeniu Sejmu i będzie obejmowała cztery pytania, które będą systematycznie w najbliższych dniach prezentowane".

16 i 17 sierpnia odbędzie się dwudniowe posiedzenie Sejmu; zgodnie z harmonogramem, ma zająć się m.in. rozpatrzeniem wniosku o zarządzenie ogólnokrajowego referendum.

W czerwcu wicepremier Kaczyński oświadczył, że kwestia relokacji migrantów w UE musi zostać poddana pod referendum. Zamiar przeprowadzenia referendum razem z przypadającymi na jesieni wyborami parlamentarnymi potwierdził premier Mateusz Morawiecki.

KW

Źródło zdjęcia: PiS pyta w referendum o podniesienie wieku emerytalnego dla Polek i Polaków. Screen: Twiiter/PiS

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj187 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka