Duran Duran. Fot. Capitol Records/Public Domain
Duran Duran. Fot. Capitol Records/Public Domain

Znany muzyk przekazał dobre wieści. Mówi, że lek na raka znacznie wydłuży mu życie

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Słynny gitarzysta brytyjskiego zespołu Duran Duran, Andy Taylor, przekazał, że innowacyjny lek leczący raka ma przedłużyć jego życie o pięć lat. U Taylora zdiagnozowano przerzutowego raka prostaty czwartego stopnia osiem lat temu, ale ujawniono jego stan dopiero w 2022 roku – informuje BBC.

Andy Taylor przyjął innowacyjny lek na raka. Ma nadzieję żyć znacznie dłużej

Słynny gitarzysta brytyjskiego zespołu Duran Duran, Andy Taylor, przekazał, że innowacyjny lek leczący raka ma przedłużyć jego życie o pięć lat. U Taylora zdiagnozowano przerzutowego raka prostaty czwartego stopnia osiem lat temu, ale ujawniono jego stan dopiero w 2022 roku – informuje BBC.

Gdy fatalny stan zdrowia Andy Taylora stał się powszechnie wiadomy, z muzykiem legendarnej grupy Duran Duran skontaktował się pewien naukowiec. Lekarz zaoferował Taylorowi lek nuklearny, Lutet-177. – On jest tak ukierunkowany, że widzi tylko komórki rakowe – przekazał lekarz.

Taylor Powiedział BBC Breakfast, że zakończył pierwszą serię przyjmowania leku sześć tygodni temu.

– Lek wie widzi zdrowych komórek – powiedział 62-latek. – Zabija raka czwartego stadium w kościach. Przedłuży moje życie o pięć lat - dodał.


Życiowy dramat  Andy'ego Taylora

Muzyk opowiedział publicznie o swojej chorobie w listopadzie zeszłego roku. Specjalny list odczytali jego koledzy z zespołu, gdy zostali wprowadzeni do Rock'n'Roll Hall of Fame w Los Angeles.

Założony w Birmingham zespół Duran Duran zyskał sławę w latach 80. i jest znany z hitów takich jak "Rio", "Girls On Film", "Hungry Like The Wolf" i "Ordinary World".

Wydarzenie w Los Angeles miało pozwolić spotkać się zespołowi ponownie. Grupa nie grała w klasycznym składzie od 2006 roku.

Taylor wspomina, że był wtedy „bardzo rozczarowany”, że nie mógł być wtedy w Los Angeles, ponieważ był zbyt chory. – Kilka dni wcześniej nie mogłem wstać i grać – powiedział.

– Przegapiłem największą noc w moim życiu – zwierzył się Andy Taylora BBC Breakfast. Jak dodał, do tamtego momentu „nikt tak naprawdę nie wiedział [o jego chorobie] – tylko rodzina i kilku przyjaciół”.

Długo nie mówił też o raku kolegom z zespołu – opowiedział im o swoich problemach zdrowotnych dopiero na moment przed uroczystością w Los Angeles.

Zastrzyki z Lutetu-177

Sir Chris Evans, profesor medycyny, założyciel The Cancer Awareness Trust (CAT), zasugerował Taylorowi nowe leczenie.

Evans powiedział BBC: „Kiedy pacjenci tacy jak Andy Taylor osiągnęli niestety czwarte stadium raka prostaty z wtórnymi przerzutami, szczególnie w tkance kostnej, wtedy możliwości leczenia są ograniczone”.

– Przebadaliśmy jego profil genetyczny i specyficzne mutacje genomowe obecne w jego raku. Obliczyliśmy również szereg innych bardzo specyficznych biochemicznych i fizjologicznych elementów układanki Andy'ego. W oparciu o wszystko, co zrozumieliśmy, zastrzyki z Lutetu-177 w medycynie nuklearnej zostały uznane za najlepszą opcję dla niego”.

Profesor Evans dodał, że Taylor „spisał się cudownie” podczas pierwszej rundy leczenia.

– Mamy nadzieję, że poradzi sobie dobrze w przyszłych seriach przyjmowania leku, a to może zaowocować dość znacznym przedłużeniem jego życia Andy'ego. I to tak, aby nadal był bardzo kreatywny i aktywny, tworząc i wykonując muzykę na żywo – zaznaczył sir Chris Evans.

– Nie chcę być pacjentem, który utknął w swojej chorobie. Chcę być pracującym pacjentem, małą latarnią nadziei, ponieważ ta sprawa – rak – po prostu ciągnie ciebie i twoją rodzinę w ciemność – powiedział Andy Taylor.

Taylor czuje się na tyle dobrze, że udało mu się nagrać nowy album, zatytułowany „Man's A Wolf To Man”, który ukaże się we wrześniu. – To była piekielna podróż – spuentował muzyk ostatnie lata swojego życia.


Historia Duran Duran

Duran Duran to brytyjski zespół pop-rockowy utworzony w 1978 roku w Birmingham przez basistę Johna Taylora i klawiszowca Nicka Rhodesa. Zespół zaczynał swoją działalność w momencie, gdy na brytyjskiej scenie pojawił się styl new romantic i z tym stylem jest zazwyczaj kojarzony. Od 2007 działa jako kwartet.

W 1981 roku wydali pierwszy album, zatytułowany po prostu Duran Duran. Debiutancki album osiągnął 3. pozycję na brytyjskiej liście TOP 75. Szczególną popularnością cieszyły się utwory: „Planet Earth” i „Girls on Film”.

W 1983 i 1984 roku piosenka z pierwszego albumu „Is There Something I Should Know” dotarła na 1. miejsce angielskiej listy przebojów.

W 1985 roku w Stanach Zjednoczonych dużą popularność zyskał utwór „A View to a Kill”, nagrany do filmu "Zabójczy widok" o brytyjskim agencie Jamesie Bondzie. 

W 1986 roku zespół powrócił na scenę z albumem Notorious, kompletnie nie przypominającym ich dawnego stylu. Według wielbicieli cały duch dawnych Duranów zniknął.

W maju 2001 roku wszyscy dawni oficjalni członkowie zespołu spotkali się na lotnisku w Los Angeles z zamiarem przywrócenia grupy. A w październiku 2004 wydali album „Astronaut”. Wcześniej zespół zagrał koncerty, na które bilety wyprzedano w przeciągu dwóch minut.

Po ukazaniu się albumu zespół udał się na roczne tournée. Zespół zagrał na koncercie w Turynie, po czym przystąpił do nagrywania kolejnego albumu w londyńskim studiu. Wkrótce potem zespół oficjalnie ogłosił odejście Andy’ego Taylora z zespołu.

W czerwcu 2008 Duran Duran zagrali w paryskim Luwrze. Koncert ten był związany ze zbieraniem funduszy na renowację jednego z zabytkowych pokoi w stylu Ludwika XV. Goście uczestniczyli w obiedzie, następnie w zamkniętej specjalnie z tego powodu części muzeum podziwiali zbiory, by na końcu uczestniczyć w koncercie zespołu, który odbył się w piramidzie na dziedzińcu Luwru. Tego rodzaju wydarzenie odbyło się po raz pierwszy w historii Luwru.

W 2022 roku zespół Duran Duran został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Duran Duran - "A View To A Kill" / Źródło: YouTube, Duran Duran


KW

Źródło zdjęcia: Duran Duran. Fot. Capitol Records/Public Domain

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj6 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości