policyjny śmigłowiec Black Hawk podczas pikniku wojskowego w Sarnowej Górze / źródło: Twitter
policyjny śmigłowiec Black Hawk podczas pikniku wojskowego w Sarnowej Górze / źródło: Twitter

Policyjny śmigłowiec o mały włos od katastrofy. Jest śledztwo

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 71
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. groźnego incydentu, do którego doszło w Sarnowej Górze (woj. mazowieckie). W niedzielę podczas pikniku wojskowego policyjny śmigłowiec Black Hawk przelatując nisko nad uczestnikami imprezy zahaczył o linie energetyczne, stwarzając tym samym niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lotniczym – wynika z ustaleń "Wydarzeń" Polsatu. Na nagraniach słychać krzyki świadków.

Groźny przelot policyjnego śmigłowca Black Hawk

W niedzielę, podczas pikniku wojskowego z okazji 103. rocznicy bitwy pod Sarnową Górą (woj. mazowieckie) śmigłowiec Black Hawk przeleciał nisko nad uczestnikami imprezy, po czym zerwał linię energetyczną. Ta zaś spadła na zaparkowane samochody. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak jego skutki mogły być fatalne. Wystarczyło trochę więcej pecha i nastąpiłaby katastrofa.


Prokuratura wszczyna śledztwo

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Ciechanowie Piotr Tyszka przekazał w rozmowie z "Wydarzeniami" Polsatu, iż "śledztwo będzie prowadzone pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lotniczym".

Do sprawy odniosła się również Komenda Główna Policji, która potwierdziła, że służby rozpoczęły w poniedziałek działania w związane z omawianym incydentem.

— Zgodnie z procedurami powiadomione zostały odpowiednie organy, w tym prokuratura oraz Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego — przekazała KGP w komunikacie.

— Na miejscu zostały przeprowadzone również niezbędne czynności procesowe, a zgromadzone materiały niezwłocznie zostaną przekazane do prokuratury — dodano.

Senator Brejza pokazał nagranie ze zdarzenia

Nagranie omawianej sytuacji udostępnił w mediach społecznościowych senator Krzysztof Brejza, który w swoim wpisie nie krył oburzenia. Słychać na nim przerażonych uczestników imprezy, wśród których znajdowały się również dzieci.

— Pilna interwencja do Mateusza Morawieckiego w związku z zerwaniem linii energetycznej przez policyjny śmigłowiec i narażeniem życia wielu ludzi w tym dzieci podczas wczorajszego pikniku w Sarnowskiej Górze — napisał. Lans wyborczy polityków PiS za wszelką cenę z narażaniem życia Polaków. — dodał.

— Pytania: czy wszczęto już kontrolę - jeśli nie to dlaczego? Dlaczego na imprezach z udziałem robiących kampanię polityków PiS nadzorujących Policję nie są przestrzegane procedury bezpieczeństwa? Dlaczego narażono życie wielu osób w tym dzieci? — podsumował swój wpis. (Uwaga, nagranie zawiera niecenzuralne słownictwo).

Z kolei w komentarzu pod nagraniem Brejza opublikował pismo w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego.

RB

(policyjny śmigłowiec Black Hawk podczas pikniku wojskowego w Sarnowej Górze / źródło: Twitter)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj71 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo