fot. Pixabay
fot. Pixabay

Rosyjscy hakerzy zaatakowali polskie instytucje. "To wsparcie dla Polaków"

Redakcja Redakcja Cyberbezpieczeństwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Grupa hakerska NoName057(16) dokonała kolejnego ataku na strony polskich instytucji. Tym razem za cel obrała m.in. Giełdę Papierów Wartościowych i Profil Zaufany. Prorosyjscy hakerzy uważają, że w taki sposób wspierają Polaków, nie zgadzających się z polityką polskiego rządu wobec Ukrainy i jej obywateli.

Kontrowersyjny wpis do Polaków

Ofiarami NoName057(16) padły wspomniane już GPW i Profil Zaufany, ale również Bank PKO SA, Raiffeisen, Plus Bank, Credit Agricole oraz BNP Paribas. O swoich działaniach cyberprzestępcy poinformowali na swoim kanale na Telegramie.


Na Telegramie pojawił się też kontrowersyjny wpis, który jest adresowany do polskich odbiorców:

"Bezsensownych rusofobicznych nastrojów polskich władz, rozdzielających budżet w dziwnych proporcjach, gdzie większy procent środków polskich podatników trafia prosto do kieszeni Bandery, nie mogą już znieść nawet sami Polacy. Aby wyrazić nasze wsparcie dla wszystkich uczciwych obywateli Polski, którzy sprzeciwiają się tonącym w rusofobii władzom swojego kraju, nasze wyrzutnie rakiet DDoS są dziś wycelowane w polskie cele: Giełda Papierów Wartościowych, Warszawska Giełda Papierów Wartościowych [W rzeczywistości była to strona spółki BondSpot S.A.]."

Prorosyjscy hakerzy atakują Polskę

Ataki DDoS wpisują się w działania rosyjskich hakerów. Wcześniej uderzono w systemy teleinformatyczne Akademii Sztuki Wojennej, a inne grupy atakowały instytucje w innych państwach wspierających Ukrainę w wojnie.

MD

Czytaj także:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj27 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie