Mateusz Morawiecki (1P). Fot. PAP/Radek Pietruszka
Mateusz Morawiecki (1P). Fot. PAP/Radek Pietruszka

Specjalny list Morawieckiego. Premier ujawnił ważne sprawy

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 33
Na początku września zostaną uruchomione wypłaty 14. emerytury. Rozszerzamy też program darmowych leków. Dalsze rządy PiS to gwarancja, że te wszystkie programy będą dalej rozwijane – napisał premier Mateusz Morawiecki w liście opublikowanym w „Super Expressie”.

List Morawieckiego do seniorów

W liście do seniorów, który można przeczytać w środowym „SE”, Morawiecki przypomniał, że „czternastka” od tego roku jest zagwarantowana na stałe i staje się „coroczną formą wsparcia najbardziej potrzebujących polskich seniorów”.

„Po drugie – decyzją Rady Ministrów 14. emerytura w tym szczególnie trudnym roku będzie wyższa o ponad 1000 zł brutto. Oznacza to, że osoby uprawnione otrzymają w tym roku w ramach »czternastki« aż 2650 zł brutto” – podkreślił.

Jak zaznaczył premier, „w takiej wysokości 14. emerytura będzie przysługiwać seniorom otrzymującym świadczenia do wysokości 2900 zł brutto”, a „powyżej tej kwoty działać będzie zasada złotówka za złotówkę”.

Jakie rośnie wsparcie dla seniorów

Szef rządu w liście zwrócił też uwagę, że od 2015 r. do dziś minimalna emerytura wypłacana przez ZUS wzrosła z 880,45 zł brutto do 1588,44 zł brutto. Przypomniał że seniorzy mogą też liczyć na 13. emeryturę, program „Mama 4 plus”, emeryturę bez podatku do 30 tys. zł rocznie oraz wsparcie dziennych domów i klubów dla seniorów z programu „Senior plus”.


We wrześniu zostanie rozszerzony program darmowych leków

Morawiecki podkreślił, że we wrześniu zostanie również rozszerzony program darmowych leków – dla wszystkich powyżej 65. roku życia dostępna będzie ich nowa, poszerzona lista.

„Dalsze rządy Prawa i Sprawiedliwości to gwarancja, że te wszystkie programy nie tylko będą utrzymane, ale będą dalej rozwijane” – zadeklarował premier.

KW

Źródło zdjęcia: Mateusz Morawiecki (1P). Fot. PAP/Radek Pietruszka

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj33 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka