Fatalna wiadomość dla opozycji. Nowy sondaż nie pozostawia złudzeń

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 157
W najnowszym sondażu dla portalu "Politico" liderem jest PiS, które ma 9 pkt. proc. przewagi nad Koalicją Obywatelską. Dla opozycji fatalną wiadomością jest słabe poparcie dla Trzeciej Drogi. Formacja Szymona Hołowni ma problem z przekroczeniem progu wyborczego w badaniu.

Wysokie poparcie dla PiS 

PiS może liczyć na 39 proc. w sondażu przeprowadzonym na zlecenie "Politico". Druga w stawce jest KO, na którą chciałoby oddać głos 30 proc. pytanych. Na podium znalazła się Konfederacja z poparciem 11 proc. Tylko po 8 proc. respondentów wskazało na Lewicę i Trzecią Drogę. Kukiz'15 uzyskał 1 proc. odpowiedzi.  


Sejm z Trzecią Drogą i bez niej

W wariancie, w którym nie ma w Sejmie Trzeciej Drogi, PiS z takim poparciem uzyskałoby 228 mandatów i 13 "bonusowych" - wyliczał Norbert Maliszewski, szef Rządowego Centrum Analiz. - PIS 228 +13, KO 158 +11, Konfederacja 46 +2. Mamy duże szanse na samodzielną większość - skomentował. 

Gdyby wyniki sondażu potwierdziły się przy urnach 15 października, a Trzecia Droga przekroczyłaby próg, wówczas PiS zdobyłby nieco mniej szabelek. - PiS 215, KO 147, Konf 44, Lewica 27, Trzecia droga 26, MN 1 - przedstawił symulację Maliszewski. 

 

Fot. Jarosław Kaczyński i "jedynki" na listach PiS/PAP 

Czytaj:


GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka