"Gazeta Wyborcza" napisała, że należał do PZPR. Teraz musi przepraszać

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, został zgłoszony przez PiS jako członek komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów w latach 2007-2022. Jego krótka biografia została przedstawiona w "Gazecie Wyborczej" - Wojciech Czuchnowski, Paweł Wroński i Justyna Dobrosz-Oracz podali w artykule, że socjolog należał do PZPR. Dziennikarz przeprosił Zybertowicza.

Komisja "lex Tusk"

"Gazeta Wyborcza" "prześwietliła" najważniejszych członków komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów, których zgłosiło PiS. Przewodniczącym ma zostać Sławomir Cenckiewicz, któremu Wojciech Czuchnowski wraz z dwójką dziennikarzy zarzuca napisanie książki o Lechu Wałęsie w zgodzie z poglądami braci Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Kolejną opisaną postacią był płk Andrzej Kowalski, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego. Jemu publicyści wytknęli kontakty z Antonim Macierewiczem i traktowanie w MON Bartłomieja Misiewicza jak kogoś w randze ministra. Najwięcej kontrowersji wywołała jednak nota przy prof. Andrzeju Zybertowiczu. W tekście wskazano, że socjolog był w PZPR. 


Zybertowicz: Nigdy nie byłem w żadnej partii

- Szanowni Wojciech Czuchnowski, Paweł Wroński oraz Justyna Dobrosz-Oracz. 30.08.23 we wspólnym artykule napisaliście o mnie fałszywie: „w czasach PRL członek partii komunistycznej”. Nigdy w życiu nie byłem członkiem żadnej partii. Oczekuję zatem usunięcia fałszywej informacji i przypięcia na 48 godz. tłitu: „Przepraszam Andrzeja Zybertowicza za podanie w tekście z 30.08.23 fałszywej informacji jakoby A. Zybertowicz był członkiem partii komunistycznej” - zareagował Zybertowicz. 

Przeprosiny dla Zybertowicza

Na uwagę doradcy prezydenta RP odpowiedział Czuchnowski. Dziennikarz przeprosił i usunął fragment tekstu z internetowego wydania gazety. - Przepraszam P. Andrzeja Zybertowicza za podanie w publikacji Gazety Wyborczej nieprawdziwej informacji, że Andrzej Zybertowicz należał w PRL do partii komunistycznej. Błąd jest wynikiem mojej pomyłki. Odnośny fragment tekstu został wycofany z archiwum GW. Wojciech Czuchnowski - stwierdził. 

 

Czytaj też: 

Fot. Andrzej Zybertowicz/screen Youtube 

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura