fot. Pixabay
fot. Pixabay

Ogromna awaria, nie działa internet w całej Polsce. Znamy przyczyny

Redakcja Redakcja Cyberbezpieczeństwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Od weekendu Netia notuje ogromne problemy z siecią. Praktycznie z każdej części Polski użytkownicy informują o awarii, w wyniku której nie mają dostępu do internetu ani telewizji. Netia w poniedziałek opublikowała komunikat wyjaśniający, co się dzieje.

Awaria usług Netii

Jak informował w weekend serwis dobreprogramy.pl, w serwisie downdetector pojawiły się zgłoszenia o awarii właściwie z całej Polski, ale najwięcej zgłoszeń pochodzi z okolic Lublina, Krakowa, Warszawy i Katowic. Było ich kilkaset. Niezadowoleni klienci pisali również do dostawcy poprzez media społecznościowe.

Netia na Facebooku przepraszała swoich klientów za utrudnienia i obiecywała, że "technicy dokładają wszelkich starań, aby możliwie jak najszybciej usunąć awarię". Zapewniano również o korekcie faktur z powodu niedziałających usług. Nadal nie wiadomo było dokładnie, co się dzieje.


Netia publikuje komunikat

W poniedziałek Netia opublikowała komunikat, wyjaśniając, że kłopoty z internetem to skutek ataku DDoS.


Jeden  z użytkowników wyjaśnia, że to atak na serwery DNS.Podobne problemy odnotowała pod koniec sierpnia grupa Multiplay, która też padła ofiarą DDoS.


Ilu jest abonentów Netii

Internauci nie szczędzą słów krytyki pod adresem Netii, która właśnie wystartowała z dużą kampanią reklamową z aktorką Katarzyną Kwiatkowską w roli głównej. W spotach wciela się ona w Netię, czyli „bogini nieziemskiej rozrywki”. Promuje usługi światłowodowego internetu, pakiety telewizyjne ze stacjami w jakości 4K i dostępem do serwisu streamingowego Disney+.

Kilka miesięcy temu operator przekroczył pułap 350 tys. abonentów telewizyjnych, a ich liczba ciągle rośnie. Z kolei w zasięgu dostępu w technologiach światłowodowych pod marką Netia (pobieranie danych z prędkością nawet do 1 Gb/s) jest obecnie ponad 5,5 mln gospodarstw domowych. Na tę liczbę składa się 2,3 mln łączy sieci własnej Grupy Netia oraz ponad 3,3 mln łączy operatorów hurtowych, którzy budują sieci m.in. w ramach POPC (np. Fiberhost, Nexera, Światłowód Inwestycje, Orange Polska).

ja

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj31 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie