źródło: PAP/PO/PIS
źródło: PAP/PO/PIS

Wpis Tuska rozpalił internautów. Porównał Kaczyńskiego do Santosa

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 85
Lider PO Donald Tusk wbił kolejną szpilę szefowi PiS. Tym razem były premier porównał polityczną działalność Kaczyńskiego do... trenerskiej kariery Fernando Santosa. Wpis polityka na platformie X wywołał burzę w sieci.

Uszczypliwy wpis Donalda Tuska. "Kaczyński jak Santos"

Politycy bardzo lubią łączyć kondycję polskich sportów drużynowych z aktualną sytuacją polityczną. Tym razem zrobił to Donald Tusk, który porównał szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego do... trenera polskiej reprezentacji w piłce nożnej, Fernando Santosa.

- To, co Santos zrobił z polską kadrą, przypomina do złudzenia to, co Kaczyński robi z polskim państwem. Obu żegnamy z ulgą - napisał lider PO na platformie X (dawniej Twitter).

Były premier w ten sposób nawiązał do koszmarnych wyników naszych kopaczy. Drużyna pod wodzą Santosa skompromitowała się w eliminacjach do piłkarskich Mistrzostw Europy. Polacy przegrali m.in. z Mołdawią i Albanią.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

Polityk PiS odpowiadają Tuskowi. "Pan jest jak Sosusa"

Wpis Donalda Tuska wywołał spore zainteresowanie w sieci. Do jego słów odnieśli się przychylni mu obserwatorzy, ale też polityczni konkurenci z partii rządzącej. Na ciętą ripostę pozwolił sobie europoseł Zjednoczonej Prawicy Bogdan Rzońca.

- A trenera Souse Pan pamięta? On podobnie jak Pan zostawił Polskę i uciekł. Tyle z pańskiej wiarygodności - napisał polityk.


Rzońca nawiązał w ten sposób do kariery "Siwego bajeranta", który zdezerterował z prowadzenia naszej kadry po nieudanym EURO 2018.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


MB

Fot. Donald Tusk, Fernando Santos, Jarosław Kaczyński. Źródło: PAP/PO/PIS

Czytaj dalej:Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj85 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka