Fot. Twitter
Fot. Twitter

Ostry spot wyborczy PiS. "Tusk padł na kolana przed Putinem"

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 62
Możliwe, że to jeden z najmocniejszych spotów wyborczych tej kampanii. PiS wypuściło materiał, w którym politycy obozu władzy oskarżają byłego premiera Donalda Tuska o "padnięcie na kolana przed Putinem i rozbrojenie Polski".

Nowy spot PiS. Mocno uderza w Donalda Tuska

W niedzielę rano PiS zamieściło w mediach społecznościowych kolejny spot wyborczy.

Już na początku materiału jest bardzo gorąco. Twórcy spotu w mocnych słowach oskarżają byłego premiera o rozbrojenie polskiej armii.


-  Gdy rządził Tusk, padł na kolana przed Putinem i rozbroił Polskę. Zlikwidował 629 jednostek organizacyjnych Wojska Polskiego, a polska armia stopniała do mniej niż 100 tys. żołnierzy - mówi lektor w nagraniu.

Spot publikują i komentują w niedzielę w mediach społecznościowych również politycy PiS na platformie X (dawniej Twitter).

Rzecznik rządu Piotr Müller napisał, że "rząd PiS przeznacza rekordowe środki na obronność i konsekwentnie wzmacnia polską armię". - Powrót Tuska do władzy oznaczałby powrót do rozbrajania Polski. Nie można do tego dopuścić - stwierdził.


- Likwidacja jednostek wojskowych i założenie, że wschód Polski bez mrugnięcia zostałby oddany Rosji w razie agresji. Taki był plan Tuska. A co dla zachodniej Polski? Ona dzięki zaborom i okupacji niemieckiej według Tuska nie zaznała cierpienia i upokorzeń, lecz mogła w końcu dotknąć "kultury Zachodu" - napisał z kolei wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. "W zasadzie Tusk pogardą darzy całą Polskę. Dlatego wschodnią ruskim, a zachodnia pod niemiecki protektorat. My myślimy i działamy kompletnie inaczej - dodał.

- Likwidacja setek jednostek Wojska Polskiego (zwłaszcza we wschodniej Polsce). Zmniejszenie liczebności armii do kilkudziesięciu tysięcy. Plany poddania Rosji prawie połowy kraju w zasadzie bez walki. To jest realny program Platformy – tak rządzili przed 2015r. I - jeśli wrócą do władzy - zrobią znów to samo. Także dlatego musimy ich zatrzymać - napisał wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

Kolejny spot PiS o Tusku. Wcześniej mówiono i migrantach

Przypomnijmy, że dzisiejszy spot jest kolejnym, który skupia uwagę odbiorców na byłym szefie rządu.

W sobotę Zjednoczona Prawica wypuściła spot wyborczy, w którym straszy Polaków, że lider PO Donald Tusk w przypadku zwycięstwa wpuści do polski niebezpiecznych imigrantów.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


MB

Fot. Najnowszy spot PiS. Źródło: Twitter/PiS

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka