Mateusz Morawiecki (L) i Donald Tusk (P). Fot. PAP/Leszek Szymański / PAP/Szymon Pulcyn / Canva
Mateusz Morawiecki (L) i Donald Tusk (P). Fot. PAP/Leszek Szymański / PAP/Szymon Pulcyn / Canva

Ostre spięcie między Tuskiem i Morawieckim. Poszło o tekst Onetu

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 81
Herr Donald, zostawiłeś Polskę, by za duże pieniądze służyć niemieckim interesom w Brukseli. Ty dorobiłeś się na polityce, a ja zrezygnowałem z wysokiej pensji, żeby służyć Polsce. Nie graj cwaniaka i pokaż ile euro zarobiłeś z Brukseli - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Doniesienia Onetu. I wymiana tweetów między Tuskiem a Morawieckim

Portal Onet we wtorek opublikował materiał, wedle którego "przez ręce rodziny Morawieckich ostatnich latach przeszły nieruchomości warte prawie 120 mln zł".

"Nie trzeba było, Mateuszu, ukrywać, tylko się chwalić. Sto milionów do przodu, gdy wokół wojna, pandemia i drożyzna, to jest naprawdę imponujące osiągnięcie. Na Nobla" - napisał na Twitterze lider PO Donald Tusk.


Morawiecki: Herr Donald, zostawiłeś Polskę, by za duże pieniądze służyć niemieckim interesom w Brukseli

"Herr Donald, zostawiłeś Polskę, by za duże pieniądze służyć niemieckim interesom w Brukseli. Ty dorobiłeś się na polityce, a ja zrezygnowałem z wysokiej pensji, żeby służyć Polsce. Nie graj cwaniaka i pokaż ile euro zarobiłeś z Brukseli" - napisał następnie na Twitterze Morawiecki.(

We wtorek portal Onet ujawnił, że w ostatnich latach przez ręce Mateusza Morawieckiego oraz jego żony przeszło około 120 mln złotych. W publikacji wskazano, jakie nieruchomości przeszły na własność Iwony Morawieckiej w wyniku podziału majątku oraz, że przychód żony premiera z samej tylko sprzedaży kilku z nich przekroczył w ostatnich trzech latach 21 milionów złotych.


Wciąż nie znamy majątku Donalda Tuska

Wciąż nie znamy też majątku Donalda Tuska. - Polityk swoje oświadczenie majątkowe upubliczni po wyborach - poinformował RMF FM poseł PO Marcin Kierwiński. Parlamentarzyści PiS zarzucają byłemu premierowi posiadanie dużej fortuny, którą Tusk wypracował w Brukseli. Wcześniej dziennikarze wp.pl udowodnili, że lider PO przepisał majątek na żonę, czego sam nie ujawniał.

KW

Źródło zdjęcia: Mateusz Morawiecki (L) i Donald Tusk (P). Fot. PAP/Leszek Szymański / PAP/Szymon Pulcyn / Canva

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj81 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka