Kampania wyborcza do parlamentu 2023. Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński (C) podczas konwencji wojewódzkiej partii, 27 bm. w Pruszkowie. (ad) PAP/Paweł Supernak
Kampania wyborcza do parlamentu 2023. Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński (C) podczas konwencji wojewódzkiej partii, 27 bm. w Pruszkowie. (ad) PAP/Paweł Supernak

Kaczyński: 15 października otwieramy szampana i może nie tylko

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 87
Konwencja Prawa i Sprawiedliwość zaplanowana na niedzielę w Katowicach to obowiązek każdego, kto chce naszego zwycięstwa - powiedział w środę wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że "jeszcze więcej energii i w niedzielę, 15 października, w imieniny Jadwigi - bo akurat moja śp. mama była Jadwigą - otwieramy szampana i może nie tylko". Prezes PiS zakomunikował ponadto, że granice Polski ze Słowacją i Czechami zostaną wzmocnione.

Kaczyński: W ochronie granic nie przeszkodzą żadne kłamliwe, bezczelne filmy

Kaczyński, podczas wystąpienia w Pruszkowie (woj. mazowieckie), odniósł się do postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie, który wydał zabezpieczenie zakazujące ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze publicznego wypowiadania się i publikowania w mediach społecznościowych oświadczeń i informacji dotyczących filmu "Zielona granica", w których następowałyby nawiązania, zestawienia lub porównania reżyser tego filmu Agnieszki Holland i jej twórczości ze zbrodniczymi reżimami.

Prezes PiS wskazał, że w ochronie granic nie przeszkodzą "żadne kłamliwe, bezczelne, niesłychane filmy" ani "wyroki, w cudzysłowie, +sądów+, które zakazują nam, np. ostatnio ministrowie Ziobrze, by wypowiadał się w sprawie tego filmu".

"To jest całkowicie sprzeczne z konstytucją. W Polsce konstytucja gwarantuje wolność słowa. I jeśli jakaś władza będzie w stanie w końcu to uporządkować, to jesteśmy to my. Bo oni zapowiadają już w tej chwili niszczenie polskiej demokracji" - ocenił Kaczyński. Dodał, że "Tusk dzisiaj pewnie by się znów tego wyparł, bo teraz nagle próbuje zrobić z siebie gołąbka, chociaż trudno mu to idzie".

  

Wzmocnienie granic ze Słowacją i Czechami

- Chcę powiedzieć że jako człowiek odpowiedzialny w rządzie za sprawy bezpieczeństwa – wydałem polecenie, by granica ze Słowacją i z Czechami została też poddana szczególnej kontroli i wzmocniona. I to nie chodzi o żaden gest przeciwko tym krajom. My chcemy być z nimi i jesteśmy w najlepszych stosunkach, ale chodzi o to, że po prostu nie możemy tej sytuacji tolerować - mówił Kaczyński. 

- Mam nadzieję, że to będzie sytuacja przejściowa, ale musimy to zrobić - zakomunikował wicepremier i lider PiS. 


Kaczyński: 15 października otwieramy szampana i może nie tylko

Prezes PiS przekonywał też, że nie ma w Polsce innych sił politycznych, niż jego partia i cała Zjednoczona Prawica, które "są w stanie w Polsce zapewnić niepodległość, demokrację i rozwój".

"Przed nami kilkanaście dni ciężkiej pracy, ale przypominam - i to jest obowiązek każdego, kto chce naprawdę naszego zwycięstwa - konwencja w Katowicach. Tam musimy być. Po tej konwencji jeszcze więcej siły, jeszcze więcej energii i w niedzielę, 15 października, w imieniny Jadwigi - bo akurat moja śp. mama była Jadwigą - otwieramy szampana i może nie tylko" - powiedział Kaczyński.

Konwencja PiS w Katowicach odbędzie się w niedzielę, 1 października, czyli dwa tygodnie przed zarządzonymi na 15 października wyborami parlamentarnymi.


na zdjęciu: Kampania wyborcza do parlamentu 2023. Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński (C) podczas konwencji wojewódzkiej partii, 27 bm. w Pruszkowie. (ad) PAP/Paweł Supernak

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka