Donald Tusk i Kasia Tusk. Wybory 2015. Fot. PAP/Adam Warżawa
Donald Tusk i Kasia Tusk. Wybory 2015. Fot. PAP/Adam Warżawa

Kasia Tusk przed wyborami wsparła ojca. Polityczny apel do kobiet

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 57
Kasia Tuska od lat działa w sieci jako blogerka i influencerka. Jako osoba ze znanym nazwiskiem zajmuje się w sieci modą i urodą. Od jakiegoś czasu prowadzi też butik z odzieżą oraz zajmuje się sprzedażą używanych, luksusowych ubrań. Teraz Kasia Tusk postanowiła zachęcić Polki do głosowania. Córka lidera opozycji mówi o „skrajnie prawicowych mężczyznach” i przedstawia program Koalicji Obywatelskiej dotyczący aborcji.

Kasia Tusk zachęca Polki do głosowania. Mówi o "skrajnie prawicowych mężczyznach"

W środę Kasia Tusk, córka premiera Donalda Tuska wrzuciła na Instagrama film ze swoją wypowiedzią, opatrzony obszerniejszym wpisem. 

Córka Tuska zwróciła się bezpośrednio do Polek. – Twój mąż może głosować na kogo chce. Twój tata może głosować na kogo chce. Twój brat też może głosować na kogo chce. Mężczyźni w ogóle mogą głosować na kogo chcą. Ale ty też – powiedziała.

– Głosowanie jest anonimowe. Zagłosuj na partię, dla której nie jesteś niewidzialna – zaapelowała Kasia Tusk.


Kasia Tusk: Mężczyźni ze skrajnej prawicy chętnie zrealizują swój program 

A jak brzmi jej wpis?

„Kazać kobietom rodzić nieuleczalnie chore dzieci? Zrobione! Uniemożliwić macierzyństwo tym z nas, których nie stać na in vitro? To była dla nich bułka z masłem. Wydawać coraz więcej Twoich pieniędzy na kłamstwa w publicznej telewizji zamiast przekazać te środki na leczenie nowotworów? Tylko oni robią to bez mrugnięcia okiem” - czytamy na Instagramie Kasi Tusk.

Dalej uderza w przeciwników Koalicji Obywatelskiej mówiąc o rzekomych planach „mężczyzn ze skrajnej prawicy”: „A teraz spójrzmy w przyszłość. Zmusić kobiety do rodzenia dzieci z gwałtu? Niektórzy o tym marzą… Zlikwidować publiczną służbę zdrowia abyś nie mogła uzyskać pomocy lekarskiej dla swojego dziecka? Albo chorych rodziców? Dajcie nam wygrać, a to zrobimy. Kłócić się ze wszystkimi na około zamiast spojrzeć realnie na nasze problemy? Dla nich to czysta przyjemność. Mężczyźni ze skrajnej prawicy chętnie zrealizują swój program. Na pewno chcesz im w tym pomóc?”.


Kasia Tusk przedstawia ofertę aborcyjną Koalicji Obywatelskiej

Dalej córka Donalda Tuska pisze: Koalicja Obywatelska (KO) ma w swoim programie: Na stałe wprowadzenie finansowania in vitro z budżetu państwa. W ramach programu »Aktywna mama« wypłacenie 1500 zł miesięcznie na opiekę nad dzieckiem – tzw. babciowe. Aborcja do 12 tygodnia ciąży będzie legalna i bezpieczna. Żaden szpital działający w ramach NFZ nie będzie mógł zasłonić się klauzulą sumienia i odmówić zabiegu”.

W czasach swoich rządów Koalicji Obywatelska utrzymywała tzw. aborcyjny kompromis, krytykowany przez lewicę.

KW

Źródło zdjęcia: Donald Tusk i Kasia Tusk. Wybory 2015. Fot. PAP/Adam Warżawa

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka