Oferta na targach rozwodowych. Fot. PAP/Jacek Turczyk
Oferta na targach rozwodowych. Fot. PAP/Jacek Turczyk

Takie targi to wciąż rzadkość. Mają pomóc osobom przeżywającym ciężkie chwile

Redakcja Redakcja Obyczaje Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
W niedzielę 12 listopada w Poznaniu odbędą się pierwsze Targi Rozwodowe. Na uczestników czeka masa ekspertów od adwokatów po dietetyków. Wydarzenie ma pomóc osobom przechodzącym przez rozstanie i rozwód. Tego typu targi to w Polsce wciąż rzadkość.

Impreza bez charakteru komercyjnego 

Jak powiedziała PAP w imieniu organizatorów wydarzenia Joanna Kortas impreza nie ma charakteru komercyjnego, nie będzie też na niej komercyjnych ofert np. od organizatorów imprez porozwodowych.

Podkreśliła, że rozwód to wielu przypadkach traumatyczne przeżycie, na które trudno się zawczasu przygotować.

„Jest to wydarzenie nastawione na pomoc osobom, które mają problemy w swoich związkach, tych małżeńskich, ale również i związkach partnerskich; osobom, które są w trakcie rozwodu czy planują rozwód. Statystyki są znane: liczba rozwodów rośnie, stąd pomysł na organizację takiej imprezy” – powiedziała.


Masa ekspertów czeka na uczestników 

Joanna Kortas przyznała, że rozwód to "przedsięwzięcie" nie tylko delikatnej natury, ale też bardzo kompleksowe, wymagające wiedzy z różnych obszarów. Stąd na targach pojawią się specjaliści wielu dziedzin.

„Na gości targów będą czekać przede wszystkim prawnicy: adwokaci, notariusze, radcy prawni, ale będą też również mediatorzy. Będą też agencje detektywistyczne, laboratoria badań genetycznych. Będą psycholodzy będą psychiatrzy, ale będzie też na przykład dietetyk. Niektórzy się dziwią, dlaczego akurat dietetyk, ale bywa tak, że przy rozwodzie zajadamy stres. Pojawia się problem ze zdrowiem, problem z wyglądem” – powiedziała.

Podczas targów ofertę zaprezentują też np. ośrodki uzależnień, agencje ochroniarskie, agencje nieruchomości, deweloperzy, styliści, wizażyści, doradcy na rynku pracy i doradcy finansowi. Będą specjaliści, którzy pomogą poznać i rozwiązać problemy dotyczące dzieci par w trakcie rozwodu.

„Założenie jest takie, że każdy gość będzie mógł zasięgnąć porady w trakcie indywidualnych rozmów z naszymi ekspertami Przez cały dzień będą odbywały się panele dyskusyjne, prelekcje, warsztaty. Będziemy omawiać wszystkie możliwe problemy, jakie występują podczas tego trudnego czasu w życiu. Do ślubu z reguły przygotowujemy się latami, natomiast jeśli chodzi o rozwód, nikt nas nigdy nie nauczył, jak mamy się rozstawać, jak mamy przez to przechodzić” – powiedziała.

Pierwsze, ale nie ostatnie takie Targi 

Joanna Kortas podkreśliła, że pomoc na imprezie znajdą osoby będące w związkach nieformalnych, również osoby ze związków w kryzysie, które liczą na uratowanie relacji. Impreza kierowana jest zarówno do kobiet, jak i dla mężczyzn. Organizatorzy przygotowują również strefę dla dzieci – będzie tam można zostawić pociechę i pójść, porozmawiać ze specjalistami.

Impreza odbędzie się 12 listopada w Poznaniu. W przyszłym roku takie same targi planowane są w Warszawie oraz innych największych miastach kraju.

MP

Źródło zdjęcia: Oferta na targach rozwodowych. Fot. PAP/Jacek Turczyk

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości