Satyryczny polski serial "1670" od Netflixa. Fot. Netflix
Satyryczny polski serial "1670" od Netflixa. Fot. Netflix

Nowa polska produkcja Netflixa. Reżyserem standuper, scenarzystą były raper

Redakcja Redakcja Seriale Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
W grudniu na platformie Netflix pojawi się satyryczny polski serial "1670", w którym występują Bartłomiej Topa i Katarzyna Herman. Produkcja w przewrotny sposób opowiada o losach szlacheckiego rodu Adamczewskich i mieszkańców należącej do rodziny wsi.

Satyryczny polski serial "1670" od Netflixa. Jest pierwszy zwiastun

Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski - najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… - czytamy w opisie produkcji. Akcja serialu rozgrywa się w tytułowym 1670 roku.


Scenarzystą były raper

- Szlachta jest w tekstach naszej kultury obecna od zawsze, ale jeszcze nikt nie opowiedział o niej językiem współczesnej komedii. Tymczasem tkwiący w niezachwianym samozadowoleniu sarmata, zdający się nie zauważać, że wszystko wokół niego się rozpada, jest postacią tragiczną, ale też... bardzo śmieszną - mówi Jakub Rużyłło, pomysłodawca i scenarzysta serialu 1670. Rużyłło to były raper o pseudonimie Muflon i freestylowiec.


- "1670" to format komediowy czerpiący z różnych konwencji. Bohaterowie, umieszczeni na tle codzienności XVII-wiecznej Polski, mierzą się z dość uniwersalnymi i ponadczasowymi bolączkami - opowiada o serialu Maciej Buchwald, który wyreżyserował “1670” wspólnie z Kordianem Kądzielą. - Nie jest to opowieść historyczna, lecz pewnego rodzaju fantazja na temat losów szlacheckiej rodziny Adamczewskich, która ma przede wszystkim bawić, a jednocześnie pozwolić uwierzyć w bohaterów, ich emocje oraz pragnienia.

Maciej Buchwald jest znany nie tylko z pracy za kamerą, ale również przed nią, bo jest popularnym standuperem.


Serial "1670". Kto wystąpi?

W serialu zobaczymy: Bartłomieja Topę (Jan), Katarzynę Herman (żona Zofia), Martynę Byczkowską (córka Aniela), Michała Balickiego (syn Stanisław) i Michała Sikorskiego (syn Jakub). W serialu występują również Kirył Pietruczuk (chłop Maciej) i Dobromir Dymecki (chwilowo pozbawiony ziemi, czystej krwi szlachcic w szóstym pokoleniu, Bogdan).

Premiera serialu “1670” w Netfliksie planowana jest 13 grudniu br.

MD

Źródło zdjęcia: Satyryczny polski serial "1670" od Netflixa. Fot. Netflix

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj18 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura