PAP
PAP

Polacy bezwzględni dla Morawieckiego. Z tym zadaniem sobie nie poradzi

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
68,8 procent Polaków jest zdania, że Mateusz Morawiecki nie będzie w stanie powołać rządu w rozpoczynającej się kadencji Sejmu - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Zaledwie 18,8 procent respondentów uważa, że mu się to uda.

Sondaż: Morawiecki bez szans na stworzenie rządu

Na pytanie: "Czy Pana/Pani zdaniem Mateusz Morawiecki będzie w stanie zdobyć większość w Sejmie, aby utworzyć nowy rząd?", 7,4 proc. respondentów odpowiedziało "zdecydowanie tak", 11,4 proc. "raczej tak", 48 proc. "zdecydowanie nie" i 20,8 proc. "raczej nie".

Zdania w tej sprawie nie miało 12,4 proc. ankietowanych.

Jak podkreślono, wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy 45 procent pytanych jest zdania, że Mateusz Morawiecki nie będzie w stanie zdobyć większości w Sejmie, pozwalającej na utworzenie rządu.

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Radia ZET został przeprowadzony 10 listopada na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1067 osób, metodą CATI.


PiS do ostatniej chwili walczy o większość w Sejmie

Przypomnijmy, że Zjednoczona Prawica uzyskała w ostatnich wyborach 194 mandaty. Taka ilość nie wystarczy na stworzenie rządu, ale władze ugrupowania zapewniają, że będą walczyć o sejmową większość do ostatniej chwili.

Szef PiS zaznaczył, że jeszcze nie wiadomo, czy misja stworzenia rządu przez Mateusza Morawieckiego, będzie skazana na porażkę. Prezes PIS tajemniczo stwierdził, że wszystko jest możliwe - Oni (opozycja - red.) mają swoją wiedzę, ja mam swoją - podkreślił polityk.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


MB

Fot. Mateusz Morawiecki. Źródło: PAP/Paweł Supernak

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj12 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka