fot. Twitter
fot. Twitter

Lis znowu dorwał się do klawiatury. Porównał Dudę i Jaruzelskiego

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 67
Tomasz Lis znowu to zrobił. Kontrowersyjny publicysta kolejny raz przekonuje internautów, że jego nienawiść do PiS nie ma granic. W odpowiedzi na kontrowersyjną wypowiedź posła PO, stwierdził, że generał Wojciech Jaruzelski był znacznie lepszym prezydentem niż Andrzej Duda. - Jaruzelski był lojalnym prezydentem polskiej demokracji - twierdzi na Twitterze Lis.

Tomasz Lis lubi szokować w internecie. Robi to nagminnie

Twitter Tomasza Lisa to prawdziwa kopalnia dziwacznych opinii i pokrętnych myśli. Nie tak dawno temu internet obiegł choćby wpis publicysty o treści "Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora" – dziennikarz wówczas za post przeprosił, wyjaśniając, że "komora" o którą mu chodziło miała być celą więzienną. To, co pojawiło się na Twitterze prezentera tym razem, zdaniem wielu, jest krokiem za daleko. Lis publicznie pochwalił generała Jaruzelskiego. Wszystko to w odpowiedzi na wypowiedź posła Marcina Kierwińskiego, który w wywiadzie dla Radia Zet porównał tegoroczne wybory do upadku PRL.


Lis: Jaruzelski lepszym demokratą od Dudy

- My podczas kampanii wyborczej wielokrotnie mówiliśmy, że sytuacja z odsuwaniem PiS-u od władzy jest analogiczna do roku 89’. Wtedy też totalna władza robiła wszystko, aby nie zmieniać ustroju, i wtedy tamta władza też miała prezydenta, który bronił tamtej władzy - twierdził Kierwiński.

Zarówno obecnych w radiu rozmówców, jak i cały internet obiegła fala oburzenia na takie porównanie, jednak Tomasz Lis zrobił coś, czego nie spodziewał się chyba nikt. Odpowiadając Kierwińskiemu poprawił go, że prezydent Andrzej Duda nie jest jak Jaruzelski, ponieważ komunistyczny dyktator miał być jego zdaniem znacznie lepszym przywódcą Polski.

- W radiu Zet awantura, bo poseł Kierwiński porównał prezydenta Dudę do prezydenta Jaruzelskiego. Też jestem oburzony. Porównanie prezydenta Dudy do Jaruzelskiego uwłacza temu drugiemu. Jaruzelski  był lojalnym prezydentem polskiej demokracji, o niebo bardziej niż służący tylko jednej partii Duda. To dramat, że były dyktator był lepszym prezydentem niż prezydent obecny, hańbiący i siebie i urząd - stwierdził Tomasz Lis na Twitterze.


Chociaż słowa te wywołały niemałe oburzenie wśród internautów, nie brakowało też słów poparcia dla tej tezy. Niektórzy z fanów Tomasza Lisa wtórowali mu, z sympatią wypowiadając się o człowieku, który wprowadził w Polsce stan wojenny:
"Duda jest najgorszym prezydentem w  historii Polski...", "Prezydent Jaruzelski nigdy się publicznie nie wydzierał i nie stroił głupich min", "Jaruzelskiemu można było wypominać niechlubne epizody z przeszłości, ale nie kompromitował się pełniąc  najwyższy urząd"

MB

Fot. Tomasz Lis. Źródło: X (dawniej Twitter)

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości