Aleksandra Wiśniewska i Adam Gomoła. Fot. X/@AK_Wisniewska, PAP/Marcin Obara
Aleksandra Wiśniewska i Adam Gomoła. Fot. X/@AK_Wisniewska, PAP/Marcin Obara

Młodzi, piękni i bogaci. Posłowie debiutanci z dużym majątkiem

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 57
To ich pierwsza kadencja w Sejmie, a już mogą pochwalić się ogromnym dorobkiem w tak młodym wieku. Adam Gomoła z Polski 2050 i Aleksandra Wiśniewska z KO złożyli swoje oświadczenia majątkowe.

Ponad 100 tys. zł oszczędności Gomoły 

O pośle Adamie Gomole w ostatnim czasie jest dość głośno. 24-latek mimo młodego wieku, na swojej stronie internetowej przedstawia się jako ekonomista i przedsiębiorca. Warto podkreślić, że jego doświadczenie zawodowe sięga roku...2021. Zdobył je w rodzinnej firmie z branży sanitarno-grzewczej z Opola. 

Praca w rodzinnej firmie, a także sędziowanie piłkarskie i zasiadanie w radzie Fundacji Instytut Modernit poskutkowały wysokimi zarobkami. Z oświadczenia majątkowego opublikowanego na stronach Sejmu wynika, że Gomoła posiada ponad 100 tys. zł oszczędności. Nie ma domu ani mieszkania, a w 2022 r. zarobił 72 tys. zł na umowie zleceniu.


Dodatkowo Gomoła w oświadczeniu wskazał również, że posiada samochód osobowy marki Toyota Arensis z 2004 r. Wycenił go na 10 tys. zł.

Córka milionera i jej zarobki 

Głośno jest także o posłance KO Aleksandrze Wiśniewskiej, córce Radosława Wiśniewskiego, przedsiębiorcy, założyciela spółki Redan, stojącej za marką TOP Secret. Polityk opowiadała m.in., że brała udział w wielu projektach Polskiej Akcji Humanitarnej. Jednak w całej domenie pah.org.pl jej nazwisko wymieniono tylko w dwóch miejscach "i to w sposób oględny". Bardziej szczegółowo jej karierę prześwietliło Radio Łódź oraz Krzysztof Stanowski z Robertem Mazurkiem, o czy pisaliśmy w Salon24.pl.

Jak wiec wygląda oświadczenie majątkowe 29-latki? Otóż, może się ona pochwalić zgromadzeniem 386 tys. zł na rachunku bankowym oraz 2190 dol. Dodatkowo Wiśniewska posiada dwa mieszkania, pierwsze o powierzchni 132,88 m2 i wartości ok. 1,3 mln zł, a drugie z metrażem 52,77 m2, które wyceniła na ok. 280 tys. zł. Posiada również samochód osobowy marki Jeep-Wrangler Sahara 2D z 2015 r. o wartości ok. 90 tys. zł.

Dochody w 2022 roku uzyskiwała z umowy o pracę w INTERSOS Organizzazione Umanitaria Onius (Head of Mission - Ukraine) - 143 812 zł, umowy zlecenie w Fundacji Happy Kids - 15 110 zł oraz z umowy o pracę w Polskiej Akcji Humanitarnej - 626 zł. 

Wiśniewska nie ma żadnych zobowiązań pieniężnych, w tym kredytów.

MP

Aleksandra Wiśniewska i Adam Gomoła. Fot. X/@AK_Wisniewska, PAP/Marcin Obara

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka