fot. Canva/Twitter
fot. Canva/Twitter

Erotyczne zdjęcia na profilu byłego ministra cyfryzacji. "Ktoś się włamał na konto"

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 66
Michał Boni, minister cyfryzacji w dawnym rządzie Donalda Tuska padł obiektem drwin internautów. Z jego profilu udostępniono zdjęcia skąpo ubranej kobiety. Polityk twierdzi że padł ofiarą cyberataku. "Ktoś się włamał na konto i pokazały się jakieś zdjęcia - to nie moje!" - zaprzeczał Boni.

Pikantne zdjęcia na profilu byłego ministra cyfryzacji

Na profilu Boniego na platformie X zostały udostępnione zdjęcia Olivii Casty, amerykańskiej modelki i influencerki. Choć kobieta jest ubrana, to jej pozy dają do zrozumienia, że fotografie mają charakter erotyczny. Internauci natychmiast to wychwycili i zaczęli żartować z upodobań byłego europosła. Jedno ze zdjęć wygląda tak:

image

Boni: Ktoś się włamał na konto i pokazały się jakieś zdjęcia

Boni chwilę potem, wyraźnie wzburzony, napisał z błędami o włamaniu na jego konto i że zdjęcia nie są jego

To jeszcze bardziej rozbawiło internautów, którzy żartowali, że od razu widać, że osoba na zdjęciach to nie były minister, a atrakcyjna kobieta. Pojawiły się też sugestie o wieczorze z procentami. Komentujący przypominają też Boniemu, że był ministrem cyfryzacji i taka wpadka może źle świadczyć o jego kompetencjach. Zwłaszcza, ze polityk nie usunął tych podań ze swojego profilu.


"Czyli jeszcze raz: ktoś włamał się na Pana konto na X w sobotę wieczór, włamał się na chwilę, by podać zdjęcia ładnej i skąpo ubranej pani - i tylko po to - po chwili uzyskuje Pan dostęp do konta i pisze post z błędami, że to nie Pan. Czy coś pominąłem?" - pyta Wojciech Kardyś, ekspert ds. komunikacji internetowej i social mediów.

Jak usunąć niechcianego retwitta

Fakt, że niechciane posty dalej są widoczne na profilu osoby zawodowo związanej z cyfryzacją, to jednak smutny widok - komentuje serwis niebezpiecznik.pl i podpowiada instrukcję, jak usunąć niechciane retwitty z profilu.

"Aby usunąć retwit czyjegoś posta, trzeba jeszcze raz nacisnąć na przycisk retwitu (takie to właśnie intuicyjne…). Dopiero wtedy widać opcję “cofnięcia” retwitu. Nie ma za co, Panie Ministrze :)" - napisali redaktorzy Niebezpiecznika.

Michał Boni w latach 2011-2013 był ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska. Pełnił również mandat posła i europosła, był również sekretarzem stanu w KPRM.

ja

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj66 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie