na zdjęciu: agenci CBA w trakcie kontroli. fot. cba.gov.pl
na zdjęciu: agenci CBA w trakcie kontroli. fot. cba.gov.pl

CBA wtargnęło do siedziby RARS. Nie mogli dłużej czekać

Redakcja Redakcja CBA Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Centralne Biuro Antykorupcyjne na zlecenie prokuratury podjęło działania w centrali Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych - powiedział w piątek Robert Sosik z Zespołu Prasowego Biura.

CBA wkroczyła do siedziby Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych 

Sosik pytany o szczegóły i zakres działania funkcjonariuszy w RARS powiedział, że nie może na tym etapie udzielić żadnych dodatkowych informacji.

O działaniach CBA w RARS informowała wcześniej m.in. Interia, powołując się na informacje posła KO Michała Szczerby.

Z relacji polityka zamieszczonej w mediach społecznościowych działania w RARS są prowadzone od rana, a do tej pory funkcjonariusze zabezpieczyli komputery w siedzibie Agencji.

"Próba uwiarygodnienia służb na ostatniej prostej? Sprzątanie dowodów? Mam nadzieję, że nie znikną. A płytki nie popękają jak w śledztwie Pegasusa. Ekipa premiera Mateusza Morawieckiego od początku pandemii czuła się tam ostentacyjnie bezkarnie!" - stwierdził Szczerba w swoim wpisie.


Czym zajmuje się RARS?

Rządową Agencję Rezerw Strategicznych utworzono w lutym 2021 roku, na mocy ustawy o rezerwach strategicznych. Komórka podlega bezpośrednio pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, a nadzoruje ją szef rządu. Agencją steruje Michał Kuczmierowski, to jeden z zaufanych ludzi premiera Mateusza Morawieckiego, który kandydował do Sejmu z list PiS w okręgu siedleckim, jednak nie uzyskał mandatu.

RARS zajmuje się m.in. obsługiwaniem punktów szczepień przeciw Covid-19, działalnością tymczasowych szpitali w trakcie pandemii oraz wymianą sprzętu diagnostycznego. Podczas wojny w Ukrainie RARS organizował transporty wojskowe, a także budował miasteczka kontenerowe w Ukrainie dla migrantów wewnętrznych. Poza tym w trakcie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej wspierał mundurowych i dostarczał pomoc humanitarną.


na zdjęciu: agenci CBA w trakcie kontroli. fot. cba.gov.pl

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka