Miłosz Kłeczek. Fot. PAP/Leszek Szymański
Miłosz Kłeczek. Fot. PAP/Leszek Szymański

Miłosz Kłeczek odchodzi z TVP Info. Wiemy, kiedy zniknie z anteny

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 61
Miłosz Kłeczek odchodzi z TVP. Wirtualne Media podają, że na antenie TVP Info widzowie zobaczą jeszcze tylko przez tydzień. Dziennikarz zabrał głos w sprawie.

Miłoszek Kłeczek odchodzi z TVP Info

Jako pierwszą informację o odejściu Miłosza Kłeczka z TVP podała Wirtualna Polska. Portal powołuje się na swoje źródła w TVP. Telewizja Polska nie odniosła się do doniesień medialnych, uzasadniając to ochroną danych osobowych. 

Portal Wirtualne Media ustalił nieoficjalnie, że Miłosz Kłeczek porozumiał się co do zakończenia współpracy z TVP z dniem 16 grudnia. Dziennikarz ma z Telewizją Polską podpisaną umowę na jednoosobową działalność gospodarczą.

Miłosz Kłeczek postanowił zabrać głos w powszechnie komentowanej sprawie. Na X (dawniej Twitter) napisał krótko: "Jestem w biegu wiec krótko. Zostaje do końca!!!".

Jego wypowiedź z miejsca rozpaliła emocje internautów. Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska z miejsca zapytała: "A kiedy ten koniec Pan przewiduje?".


Kolejni dziennikarze odchodzą z TVP

Kłeczek idzie w ślady innych dziennikarzy TVP. Pisaliśmy niedawno, że wypowiedzenie złożył Bartłomiej Graczak, związany z TVP od początku 2016 roku. Na wizji przestał pojawiać się w drugiej połowie października. 

Z „Wiadomościami” rozstają się także reporterzy Karol Jałtuszewski (polska polityka) i Damian Diaz (tematy społeczno-gospodarcze). Diaz miał znaleźć nową pracę w Narodowym Banku Polskim.

Wiadomo też, że 13 grudnia z „Wiadomościami” rozstanie się Danuta Holecka, szefowa redakcji i jedna z głównych prowadzących. W zeszłym tygodniu Salon24.pl potwierdził nieoficjalne informacje mediów

Według Wirtualnych Mediów czołowi dziennikarze „Wiadomości” i TVP Info warunki odejścia ustalają bezpośrednio z prezesem spółki Mateuszem Matyszkowiczem. 

Miłosz Kłeczek do Donalda Tuska: Czy zna pan pojęcie zdrady?

Miłosz Kłeczek z TVP związany jest od połowy 2016 roku. Zasłynął jako reporter sejmowy, od października 2019 roku prowadził niektóre pasma informacyjne. W pierwszej połowie 2020 roku był gospodarzem programu „Kasta” w TVP Info, a od października 2021 roku prowadzi w TVP3 autorski program „Układ”.  

Kłeczek prowadzi część wydań „Woronicza 17” i „Strefa starcia”. W tym drugim programie od września br. jest jedynym gospodarzem, po tym jak z wizji zniknął dyrektor TAI Michał Adamczyk.

Kłeczek jesienią 2021 roku na konferencjach prasowych pytał Donalda Tuska m.in., czy zna pojęcie zdrady. Pod koniec listopada polityk KO Dariusz Joński wyszedł z programu „Woronicza 17”, po tym jak Kłeczek zarzucił mu, że „używa propagandy i populizmu”. 

Jaką umowę z TVP ma Miłosz Kłeczek

W 2021 roku poseł Nowoczesnej Adam Szłapka w ramach dostępu do informacji publicznej spytał Telewizję Polską, ile zarabia w niej Miłosz Kłeczek. TVP odpowiedziało, że Kłeczek nie jest pracownikiem ani współpracownikiem firmy. Może to oznaczać, że reporter ma podpisaną ze spółką umowę typu B2B. 

Jego jednoosobowa działalność gospodarcza Miłosz Kłeczek Media Star po wybuchu epidemii dostała 5 tys. zł pomocy antykryzysowej z budżetu Warszawy.

Miłosz Kłeczek był wcześniej związany z Superstacją, TVN24, TTV, TVN Meteo i radiową Jedynką.

KW

Źródło zdjęcia: Miłosz Kłeczek. Fot. PAP/Leszek Szymański

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj61 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura