Zbigniew Ziobro poważnie chory. Fot. X/@ZiobroPL
Zbigniew Ziobro poważnie chory. Fot. X/@ZiobroPL

Fatalne wieści o zdrowiu Ziobry. Walczy z nowotworem

Redakcja Redakcja Suwerenna Polska Obserwuj temat Obserwuj notkę 181
Od kilku tygodni Zbigniew Ziobro, mimo mandatu poselskiego, nie widziany był w Sejmie. Jak się okazało, były minister sprawiedliwości przebywał w szpitalu w związku z chorobą. Więcej szczegółów zdradził teraz Patryk Jaki, który pełni obowiązki prezesa Suwerennej Polski.

Ziobro znika z polityki  

Niektórzy komentatorzy zastanawiali się, dlaczego Zbigniewa Ziobry nie ma podczas kluczowych głosowań przy Wiejskiej. On sam szczegółowo nie komentował sprawy, a w rozmowie z portalem "Do Rzeczy" zapowiedział krótko, że musi ograniczyć swoją aktywność polityczną.

W połowie grudnia Suwerenna Polska wydała krótki komunikat informujący, że obowiązki Ziobry, jako prezesa partii, przejmie Patryk Jaki. "Odpowiadając na liczne pytania pragniemy poinformować, że w związku z tymczasową nieobecnością, wynikającą z przyczyn zdrowotnych, w najbliższym czasie pracami partii kierować będzie Prezydium, któremu przewodniczyć będzie w zastępstwie Zbigniewa Ziobro - Patryk Jaki. Naszemu Prezesowi życzymy dużo sił i jak najszybszego powrotu do zdrowia. Prosimy o uszanowanie prawa do prywatności Prezesa oraz jego rodziny w czasie rekonwalescencji" – napisano. 


Ziobro poważnie chory 

Dopiero teraz, więcej o zdrowiu Ziobry, wypowiedział się Patryk Jaki. – U Zbigniewa Ziobry lekarze zdiagnozowali zaawansowany nowotwór złośliwy. Ta diagnoza spadła na niego i na nas niczym grom z jasnego nieba. Zbigniew Ziobro konsultował tę sytuację w kilku ośrodkach onkologicznych. Zdecydował się na natychmiastową radykalną terapię, jako jedyną drogę ratującą w tej sytuacji życie – powiedział Jaki w rozmowie z Interią. 

Nowy prezes zdradził także, że Ziobro "jest twardy i mimo trudnych rokowań jest głęboko przekonany, że tę bitwę wygra i do nas wróci". – Też w to wierzymy i wszyscy trzymamy za niego kciuki – podkreślił. 

Jaki sprecyzował także jaką dokładnie rolę pełni w Suwerennej Polsce pod nieobecność jej lidera. – Formalnie, w zastępstwie Zbigniewa Ziobry, koordynuję tylko prace prezydium partii. U nas zawsze decyzje wypracowywało się demokratycznie - stwierdził. 

MP

Zbigniew Ziobro poważnie chory. Fot. X/@ZiobroPL

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka