Przemysław Saleta ambasadorem Strike King. Fot. Facebook/Przemek Saleta
Przemysław Saleta ambasadorem Strike King. Fot. Facebook/Przemek Saleta

Przemysław Saleta wraca do sportu. Federacja Strike King potwierdza

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
Przemysław Saleta zakończył sportową karierę w 2015 roku. Utalentowany polski sportowiec przez lata pozostawał w cieniu, ale teraz powraca do sportu, choć w nowej dla siebie roli. Saleta został ambasadorem kick-bokserskiej federacji Strike King. Salon24.pl jest głównym partnerem medialnym wydarzenia.

Przemysław Saleta w Strike King. Nowa rola

Federacja Strike King ogłosiła, że jej ambasadorem zostaje Przemysław Saleta. "Bardzo się cieszymy, że wracając do korzeni najlepszych czasów sportów uderzanych, będziemy mieli u boku sportowca, który jest przedstawicielem starej dobrej szkoły" – czytamy we wpisie na Instagramie.

55-latek to utytułowany polski sportowiec. Na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów. Saleta chociażby był mistrzem Europy w boksie oraz miał spore osiągnięcia w K-1 w formule full contact, gdzie był mistrzem świata, a także Polski i Europy. Sportową karierę zakończył w 2015 roku, kiedy to w łódzkiej Atlas Arenie przegrał z Tomaszem Adamkiem. 


Strike King w wyjątkowym miejscu 

Na pierwsze wydarzenie Federacji Strike King organizatorzy wybrali niezwykłe miejsce. Gala kickboxingu odbędzie się bowiem 13 stycznia w Kopalni Soli "Wieliczka”. Ze względu na wyjątkową przestrzeń, w której odbędzie się wydarzenie, liczba biletów na Galę jest mocno ograniczona, ale fani K-1 będą mogli także wykupić dostęp do PPV. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie internetowej Strike King: www.strikekingfestival.pl, gdzie znajdują się także wszystkie szczegóły związane z wydarzeniem.

Premierowa gala ogłoszona przez Strike King zapoczątkuje cykl wydarzeń, na których odbędzie się wiele walk topowych sportowców. Znamy już nazwiska zawodników, którzy zmierzą się ze sobą 13 stycznia. Pisaliśmy też o nich w salon24.pl. Wiadomo, że do ringu staną m.in. Mariusz Wach, Tomasz Sarara, Gracjan Szadziński, Alan Kalski, Łukasz Rajewski, Vanessa Romanowski, Filip Miszczak, Łukasz Bartnik, Patryk Dziadzio, Karol Łasiewicki czy też Damian Piskorz.

Oprócz tego, już na I Gali rozpocznie się Strike King League, w którym bierze udział czterech zawodników w kategorii wagowej 77 kg: Krzysztof Mariańczyk, Maciej Karpiński, Damian Pająk i Szymon Dałek. Organizatorzy ogłosili również czteroosobowy turniej w kategorii wagowej 85 kg.

Wiele emocji od Strike King

W Strike King pojedynki będą odbywać się na zasadach kick-boxingu. Organizatorzy zdecydowali się jednak wyjść z ręką do fanów i zapowiedzieli, że zawodnicy na gali będą walczyć w małych rękawicach, co powoduje, że nokauty mogą być częstsze i efektowniejsze, niż na standardowych zasadach.

Ogłoszony w ostatnim czasie mistrz DFN oraz mistrz i wicemistrz Polski K-1 Filip Miszczak zapewniał w rozmowie z Salon24.pl, że "to dla niego duża szansa na pokazanie się, ale również na zgarnięcie fajnych pieniędzy". – Bardzo cieszy mnie, że będę mógł się pokazać na tak rozreklamowanej gali. Dodatkowo walki będą w formule K-1, co jest ważne, bo niestety kick-boxing w ostatnim czasie trochę został zapomniany w Polsce, a ja jednak z tego stylu się wywodzę – dodał Miszczak. 

Polscy fani sportów walki mogą być pewni, że na gali nie zabraknie emocji. Jak podkreślił Tomasz Sarara w rozmowie z Salon24.pl "projekt ma charakter czysto sportowy".

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie federacji: strikekingfestival.pl

Mateusz Pacak 

Przemysław Saleta ambasadorem Strike King. Fot. Facebook/Przemek Saleta 

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj10 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport