Studio TVP Sport. Fot. TVP Sport
Studio TVP Sport. Fot. TVP Sport

Rewolucja w mediach dotknie też TVP Sport. Zaskakujące doniesienia

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 44
Rewolucja w Telewizji Polskiej obejmie przede wszystkim dziennikarzy i publicystów, zajmujących się tematami politycznymi. Pracujący w sporcie raczej nie czują zagrożenia, ale pojawiają się informacje, że kilka czołowych nazwisk może odejść z TVP. Rafał Patyra, Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski mogą pójść na pierwszy ogień do zwolnienia. Dużo zależy od nowo wybranego szefa TVP Sport.

Zwolnienia w TVP Sport 

Od wtorku trwa zmiana kierownictwa w TVP, Polskim Radiu i PAP na podstawie przedłożonej uchwały w Sejmie. W środę wieczorem odbyły się manifestacje przeciwko przejmowaniu mediów publicznych przez nową ekipą rządzącą bez ustawy, a na polecenie ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. Największą rewolucję widać jednak w Telewizji Polskiej. Od czwartku nadaje nowy serwis informacyjny "!9:30". 

Choć zmiany personalne dotyczą przede wszystkim dziennikarzy i publicystów, zajmujących się tematami politycznymi, to nieunikniony jest scenariusz, w którym znikną także znane osoby związane z TVP Sport. Już w piątek pisaliśmy, że jedną z osób szykowanych do zwolnienia jest Przemysław Babiarz, który w swojej wieloletniej karierze komentował m.in. pływanie, lekkoatletykę oraz skoki narciarskie. 


Babiarz może nie być jedyny. "Super Express" pisze o tym, że nie przedłużono kontraktu z Rafałem Patyrą, a w podobnej sytuacji może być również Maciej Kurzajewski, jedna z największych gwiazd TVP.

Są jednak także wielkie powroty. Do sportowej redakcji na dobre powraca Dariusz Szpakowski, który ostatnimi miesiącami współpracował z nią w roli eksperta.

Nowy prezes TVP Sport 

Zmiany widać również na stanowiskach kierowniczych. Nowy prezes TVP Tomasz Sygut powołał na stanowisko dyrektora TVP Sport Jakuba Kwiatkowskiego, byłego rzecznika PZPN. Kwiatkowski zastąpi Krzysztofa Zielińskiego, który z Telewizją Polską jest związany od 2021 roku, poprzednio był wicedyrektorem biura spraw korporacyjnych ds. strategii i organizacji.

– Zostałem doceniony za to, co robiłem do tej pory. Dostałem ofertę i od razu ją przyjąłem. Pracę zacząłem dziś. Wiadomo, że za chwilę najważniejsze będą dla nas igrzyska olimpijskie i Euro 2024. Mam nadzieję, że z polską kadrą. Chciałbym też, by do TVP udało się wreszcie ściągnąć Ekstraklasę – powiedział Kwiatkowski w rozmowie ze sport.pl. 

- Powodzenia Jakub Kwiatkowski. Nowa rola bardzo ważna i odpowiedzialna, dasz sobie doskonale radę – pogratulował na X były prezes PZPN Zbigniew Boniek. 

Ciekawy wątek zauważył natomiast komentator TVP Sport Mateusz Borek. - Prezesi PZPN i Jakub Kwiatkowski są bezsprzecznie na siebie skazani. Ale to jednak jest dość zabawne, że Kuba będzie obecny na każdym meczu kadry w prywatnej Czarnej Loży Prezesa Kuleszy. Wszak tam zawsze ma miejsce szef TVP Sport, bo TVP jest partnerem telewizyjnym kadry – napisał dziennikarz. 

MP

Studio TVP Sport. Fot. TVP Sport 

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj44 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura