Przemysław Babiarz jako prowadzący "Va Banque". Fot. Facebook/Va Banque. TVP
Przemysław Babiarz jako prowadzący "Va Banque". Fot. Facebook/Va Banque. TVP

Widzowie TVP będą rozczarowani. Ulubieni prowadzący mogą zostać zwolnieni

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 66
Rewolucja w TVP dzieje się na naszych oczach. W czwartek zobaczyliśmy nowe wydanie serwisu informacyjnego "!9:30" transmitowanego na antenie TVP1. Okazuje się, że zmiany nastąpią również w programach rozrywkowych. Jedną z osób, która może stracić pracę, jest wieloletni prezenter i komentator Przemysław Babiarz.

Babiarz, Sławomir i Brzozowski na celowniku 

Nie tylko osoby pracujące w TVP Info i tworzące "Wiadomości", mogą pożegnać się z pracą w Telewizji Polskiej. Jak donosi serwis "Pudelek", zmiany obejmą również rozrywkę, a jedną z osób szykowanych do zwolnienia jest Przemysław Babiarz. – Nie wiadomo jeszcze czy program "Va Banque", który prowadzi, zostanie zupełnie zdjęty z anteny, czy zmieni się prowadzący – podkreśla informator portalu. 

Babiarz oprócz prowadzenia popularnego teleturnieju "Va Banque" jest również dziennikarzem sportowym. Ze stacją związany jest od 1995 roku, a w swojej wieloletniej karierze komentował m.in. pływanie, lekkoatletykę oraz skoki narciarskie. 


Według "Pudelka", Babiarz nie jest jedyny. Wśród wymienionych osób, które zostaną zwolnione z TVP, mają być jeszcze Rafał Brzozowski i Kajra oraz Sławomir. – Planowane są także zmiany przy programach "Jaka to melodia?" oraz "Tak to leciało". Tutaj najprawdopodobniej dojdzie do zmiany prowadzących jeszcze w styczniu – zdradza informator. 

Nowe TVP i znane nazwiska 

Od wtorku trwa zmiana kierownictwa w TVP, Polskim Radiu i PAP na podstawie przedłożonej uchwały w Sejmie. W środę wieczorem odbyły się manifestacje przeciwko przejmowaniu mediów publicznych przez nową ekipą rządzącą bez ustawy, a na polecenie ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. Największą rewolucję widać jednak w Telewizji Polskiej. W czwartek zobaczyliśmy nawet nowy serwis informacyjny "!9:10". 

Program poprowadził dziennikarz Marek Czyż. W czwartkowym wydaniu zobaczyliśmy materiały dotyczące m.in. zmian w TVP, nowym budżecie czy świątecznych wydatków Polaków. 

Pojawili się także nowi dziennikarze. Uwagę przykuwa postać Doroty Bawołek, znanej korespondentki Polsatu z Brukseli, która z prywatną stacją pożegnała się w 2023 roku. Swoje reportaże dla "nowej" TVP przygotowali również m.in. Marcin Antosiewicz, wieloletni korespondent Telewizji Polskiej z Berlina oraz Mateusz Lachowski, który wcześniej współpracował z TVN24 i Milena Bobrowska, była dziennikarka Polsatu. 

MP

Przemysław Babiarz jako prowadzący "Va Banque". Fot. Facebook/Va Banque. TVP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj66 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura