Kontuzja Aleksandra Śliwki. Fot. Facebook/Aleksander Śliwka

Poważne problemy reprezentanta Polski. Wypada z gry na kilka tygodni

Redakcja Redakcja Siatkówka Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Kapitan Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle oraz reprezentant Polski w siatkówce Aleksander Śliwka doznał kontuzji podczas środowego, wyjazdowego meczu Ligi Mistrzów z belgijskim zespołem Knack Roeselare. Siatkarza czeka kilkutygodniowa przerwa.

Uraz Aleksandra Śliwki

Kapitan Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle Aleksander Śliwka ma złamany palec lewej ręki. Siatkarz doznał urazu podczas środowego, wyjazdowego meczu Ligi Mistrzów z belgijskim zespołem Knack Roeselare (kędzierzynianie wygrali 3:2).

"Przy próbie zablokowania rywala, piłka pechowo uderzyła przyjmującego. Nasz kapitan pozostał na boisku, grając do końca pierwszego, wygranego przez Zaksę seta. Niestety uraz okazał się na tyle dotkliwy, że w kolejnym konieczna była zmiana. Po powrocie do Polski szczegółowe badania potwierdziły obawy, doznał złamania drugiego palca lewej ręki" - poinformowano w czwartkowym komunikacie klubu z Kędzierzyna-Koźla.

Czeka go kilkutygodniowa przerwa w treningach i grze.

Problemy zdrowotne Zaksy

Uraz Śliwki to nie jedyny problem Zaksy Kędzierzy Koźle. W wygranym 2:3 meczu z Knack Roeselare Kędzierzynianie po raz kolejny nie mogli wystąpić w optymalnym zestawieniu. Kłopoty zdrowotne mają m.in.: Daniel Chitigoi, David Smith, Przemysław Stępień czy Wojciech Żaliński.

Następne spotkanie w LM ZAKSA rozegra w swojej hali 19 grudnia. Rywalem będzie Ziraat Bank Ankara. Wcześniej, bo w sobotę, także w Kędzierzynie-Koźlu w ekstraklasie zmierzy się z Projektem Warszawa.