fot. PAP
fot. PAP

Wąsik triumfuje. "Czekam na identyczną decyzję ws. Kamińskiego"

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 179
Były szef CBA Maciej Wąsik nie ukrywał radości z powodu decyzji Sądu Najwyższego w sprawie unieważnienia decyzji marszałka Sejmu o wygaszeniu mu mandatu poselskiego. - Dziękuję wszystkim za wsparcie - napisał polityk PiS na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Wąsik triumfuje. "Czekam na decyzję ws. Kamińskiego"

- Cieszę sie z decyzji Sądu Najwyższego w mojej sprawie . Ale czekam jeszcze na identyczną w sprawie Mariusza Kamińskiego. Dziękuję wszystkim za wsparcie - napisał Maciej Wąsik na platformie X (dawniej Twitter).


Jedna izba już wydała orzeczenie

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych uchyliła decyzję ws. wygaszenia mandatu Macieja Wąsika. Były wiceszef CBA został skazany na 2 lata bezwarunkowego więzienia. Postanowienie Szymona Hołowni nie wejdzie w życie, co oznacza, że Wąsik będzie parlamentarzystą z immunitetem.

Jako pierwszy o decyzji Sądu Najwyższego informuje portal Niezalezna.pl. O losach immunitetu Macieja Wąsika decydowała przewodnicząca składu orzekającego SSN Maria Szczepaniec oraz sędziowie SSN Marek Dobrowolski i SSN Aleksander Stępkowski.


Izba Kontroli Nadzwyczajnej kwestionowana

Wcześniej na skutek prawomocnego wyroku 2 lat więzienia marszałek Szymon Hołownia potwierdził wygaśnięcie mandatów parlamentarzystów PiS. Mimo to, Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik głosowali w Sejmie m.in. w sprawie budżetu na 2024 roku. Sprawa immunitetu Kamińskiego jest w rozpoznaniu innej Izby SN - Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, ponieważ Hołownia uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych za "neosąd", nieuznawaną przez TSUE.

Z kolei część polityków KO za nielegalną też izbę, do której trafiło również odwołanie Kamińskiego od wygaszenia mandatu decyzją marszałka Sejmu.

MB

Fot. Tomasz Gzell. Źródło: PAP/Tomasz Gzell

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj179 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka