Donald Tusk. Fot. PAP/Paweł Supernak
Donald Tusk. Fot. PAP/Paweł Supernak

Donald Tusk bez ogródek: Czeka nas robota ciężka, trudna i nieprzyjemna

Redakcja Redakcja Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 283
Politycy i zwolennicy obecnej władzy chcą ostrych rozliczeń z Prawem i Sprawiedliwością. Tymczasem w głośnej sprawie Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego nie mają dziś powodów do radości ze względu na decyzje Sądu Najwyższego. Głosy dziennikarzy, publicystów i internautów pokazują raczej złość i frustrację. Do bieżących wydarzeń odniósł się premier Donald Tusk.

Donald Tusk: Do takiej roboty mnie wynajęliście. Nie narzekam 

Donald Tusk zabrał głos na X (dawniej Twitter) w piątek wieczorem. Choć nie pojawiają się tam żadne nazwiska, najprawdopodobniej odnosi się do głośnej sprawy Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. W ostatnich dniach Sąd Najwyższy zabrał głos w sprawie polityków. I to po ich myśli.

Premier Tusk napisał na X: „Naprawdę ktoś myślał, że czeka nas robota lekka, łatwa i przyjemna? Nie, ona przez jakiś czas będzie ciężka, trudna i nieprzyjemna. Do takiej mnie wynajęliście. Nie narzekam”.


Kamiński i Wąsik kontra Szymon Hołownia

Przypomnijmy, że w piątek Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego uchyliła postanowienie marszałka Sejmu Szymona Hołowni w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu posła Mariusza Kamińskiego.

Z kolei w czwartek były szef CBA Maciej Wąsik nie ukrywał radości z powodu decyzji Sądu Najwyższego w sprawie unieważnienia decyzji marszałka Sejmu o wygaszeniu mu mandatu poselskiego. „Dziękuję wszystkim za wsparcie” - napisał polityk PiS na swoim profilu w mediach społecznościowych.

W sprawie Wąsika i Kamińskiego można już mówić o zamęcie. Oto prezes Sądu Rejonowego w Warszawie w rozmowie z Onetem powiedziała w kontekście statusu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, że ze względu na „złożone wnioski do chwili obecnej nie zostało wydane zarządzenie o wykonaniu wyroku wobec dwóch osób skazanych”

Ale Maciej Wąsik twierdzi, że żadnych wniosków posłowie nie składali do sądu.

Zawiadomienia do prokuratury na Hołownię

Na tym nie koniec. W piątek poseł Marcin Warchoł (PiS) poinformował o złożeniu zawiadomienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez marszałka Sejmu Szymona Hołownię. – Przestępstwa przekroczenia uprawnień, „działania na szkodę interesu publicznego poprzez ręczne sterowanie sądownictwem, poprzez wpływanie na sędziów w danej sprawie” - wskazał polityk opozycji.

KW

Źródło zdjęcia: Donald Tusk. Fot. PAP/Paweł Supernak

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj283 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka