Incydent podczas finału WOŚP w Rumi. Fot. X/PAP/Radek Pietruszka
Incydent podczas finału WOŚP w Rumi. Fot. X/PAP/Radek Pietruszka

Wybuchowy finał WOŚP w Rumi. Zrobiło się niebezpiecznie

Redakcja Redakcja WOŚP Obserwuj temat Obserwuj notkę 24
Podczas tegorocznego finału WOŚP w Rumi (woj. pomorskie) doszło do groźnego incydentu. Organizator postanowił odpalić fajerwerki w pomieszczeniu. Te po uderzeniu w sufit, zaczęły zmieniać kierunek lotu i atakować uczestników imprezy. Na hali zapanowała panika.

Wybuchowa impreza w Rumi 

Tegoroczny finał WOŚP przebiegał dość spokojnie w całej Polsce. W studiu zlokalizowanym na Błoniach PGE Narodowy, rzeczniczka Komendy Głównej Policji Katarzyna Nowak poinformowała, że Policja, która w tym roku grała z WOŚP, odnotowała tylko kilka niegroźnych incydentów i wykroczeń. 

Chwile grozy przeżyli jednak uczestnicy finału WOŚP w Rumi. Organizatorzy zdecydowali odpalić fajerwerki w zamkniętej, wypełnionej ludźmi hali. Ładunki wystrzeliły do góry, ale po zetknięciu się z sufitem, zaczęły się odbijać i rozpryskiwać na boki. Przerażeni widzowie zaczęli krzyczeć, chować się, a kto mógł, to uciekał. – Mam nadzieję, że nikomu nic się nie stało. To było straszne… – powiedział "mistrz ceremonii".

Wideo z incydentu zostało opublikowane w internecie. 


Policja w akcji 

Mimo groźnie wyglądającej sytuacji, nikomu nic się nie stało. Sprawą zajęła się nawet policja, która zabezpieczyła materiał filmowy. 

– Policjanci zabezpieczyli materiał filmowy, dotyczący odpalenia fajerwerków na sali MOSiR w Rumi podczas finału WOŚP, który został opublikowany na jednym z portali informacyjnych. Na tej podstawie funkcjonariusze zainicjowali czynności służbowe w niezbędnym zakresie w kierunku art. 160 Kodeksu Karnego tj. spowodowania narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Obecnie policjanci pracują na miejscu zdarzenia. Między innymi wykonywane są oględziny, zabezpieczane ślady, przesłuchiwani świadkowie oraz zabezpieczana jest dokumentacja dotyczącą tego wydarzenia – przekazała oficer prasowy KPP w Wejherowie asp. sztab. Anetta Potrykus, cytowana przez "Dziennik Bałtycki". 


Ogromna kwota podczas finału WOŚP

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, a tegoroczne hasło brzmi: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

W niedzielny wieczór podczas zakończenia finału, szef WOŚP Jerzy Owsiak przekazał, że podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 175 mln 426 tys. 813 zł. Nie jest to jednak kwota finalna, ponieważ nadal liczone są pieniądze oraz trwają licytacje. 

MP

Incydent podczas finału WOŚP w Rumi. Fot. X/PAP/Radek Pietruszka

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo