fot. PAP
fot. PAP

Weganie wściekli na Lidla. Poszło o ten produkt

Redakcja Redakcja Handel Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Lidl przedstawił w ofercie na tłusty czwartek wegańskie pączki. Problem w tym, że słodycze zawierały produkty odzwierzęce. Sieć hipermarketów wycofała te produkty zwalając winę na dostawcę, a w sieci wybuchła burza.

"Wegańskie" pączki z laktozą w Lidlu

Oferta na rzekomo wegańskie pączki z nadzieniem owocowym znalazła się w niedawnej gazetce sprzedażowej Lidla. Szybko wyszło na jaw, że produkt z wegańską dietą nie ma nic wspólnego. Otóż wspomniany deser zawierał przetworzoną laktozę, a więc produkt wytwarzany z krowiego mleka.

Ostrzeżenie w tej sprawie pojawiło się na wielu grupach w mediach społecznościowych, które zrzeszają wegan. Niezadowoleni klienci zaczęli pisać skargi do sieci.


Lidl wydał oświadczenie. Sieć zwala winę na poddostawcę

Po krótkim czasie na doniesienia ta zareagował Lidl. Sieć wycofała produkty ze sprzedaży i wydała obszerne oświadczenie na swoich kanałach w mediach społecznościowych. Czytamy w nim, że za feralną pomyłkę odpowiada poddostawca.

- Z uwagi na niespełnienie przez współpracującego z nami dostawcę standardów dotyczących żywności wegańskiej, a także wprowadzenie nas w błąd co do składu dostarczonego produktu, podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży pączków o smaku jagodowym - czytamy w piśmie.

- Bezpieczeństwo oraz zaufanie naszych klientów stanową dla nas najwyższą wartość. Aktualnie w tegorocznej ofercie nie mamy propozycji pączków dla wegan - dodano.

Na wpis sieci handlowej zareagowało kilka tysięcy osób.

Oświadczenie Lidla w sprawie "wegańskich pączków"

Lidl Polska przesłał nam oświadczenie, w którym wyjaśnia, co stanie się z wycofanymi ze sklepów pączkami. "Lidl Polska to firma społecznie odpowiedzialna, działająca w oparciu o strategię CSR. W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów oraz kierując się wysokimi standardami dotyczącymi jakości oferowanych produktów, podjęliśmy decyzję o wycofaniu ze sprzedaży pączków o smaku jagodowym" - czytamy.

Dalej w komunikacie znajduje się informacja, że "pączki o smaku jagodowym trafią m.in. do podopiecznych wybranych instytucji pożytku publicznego oraz będą rozdawane jako darmowy poczęstunek w wybranych lokalizacjach".

MB

Fot. Lidl. Źródło: PAP/EPA/SHAWN THEW

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka