Przemysław Czarnek będzie kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Przemysław Czarnek będzie kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Konfederacja stawia na Wiplera. To on powalczy z Bocheńskim i Trzaskowskim

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Przemysław Wipler będzie wspólnym kandydatem Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach na prezydenta w Warszawy. Polityk mówiąc o propozycjach dotyczących zmian w mieście wymienił m.in. zaprzestanie zwężania ulic oraz budowę nowych mieszkań.

Przemysław Wipler startuje na prezydenta Warszawy 

Przemysław Wipler poinformował o tym w radiu RMF FM. "Jestem wspólnym kandydatem Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców" - powiedział. Dodał, że jego kandydaturę zatwierdziła Rada Liderów Konfederacji.

Dopytywany, czy to nie żart, odpowiedział: "żartuje tylko ten, kto chce być tylko na rok lub na pół roku prezydentem Warszawy". – To jest niepoważne podejście do Warszawy, jeśli ktoś startuje, a wiadomo, że jego marzeniem jest prezydentura Polski, a być może również stanowiskiem eurokomisarza się zadowoli, to to jest żart z Warszawy – powiedział Wipler dodając, że ma na myśli obecnego prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który będzie się ubiegał o reelekcję.


Wipler wspomniał także, że w przeszłości startował w wyborach na prezydenta Warszawy (w 2014 r. był kandydatem Komitetu Wyborczego Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke i zdobył 4.21 proc. poparcia).

Plan Wiplera na Warszawę 

Zapytany o propozycje dla Warszawy, powiedział, że powinna być miastem, w którym "buduje się nowe mieszkania, ponieważ gigantyczny wzrost cen mieszkań, to jest jeden z wielkich problemów warszawiaków". Wspomniał także zaprzestaniu zwężania ulic oraz o zmniejszeniu biurokracji w stolicy.

Według dotychczasowych informacji o urząd prezydenta Warszawy ubiegać się będą także: Rafał Trzaskowski - jako kandydat KO, Tobiasz Bocheński - kandydat PiS, wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat jako kandydatka Lewicy.

Tobiasz Bocheński był gościem Salon24.pl:


Wspólni kandydaci Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców

17 lutego przedstawiciele Konfederacji i kilkoro działaczy Bezpartyjnych Samorządowców ogłosili powstanie wspólnego komitetu wyborczego w wyborach samorządowych o nazwie "KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy". W poniedziałek poinformowano, że Ogólnopolska Federacja "Bezpartyjni Samorządowcy" zwróciła się do sądu o zabezpieczenie swojej nazwy. To reakcja na używanie sformułowania "Bezpartyjni Samorządowcy" przez kilku działaczy federacji, którzy podjęli współpracę z Konfederacją.

MP

Przemysław Czarnek będzie kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka