PAP/Leszek Szymański
PAP/Leszek Szymański

Maciej Wąsik przegrywa w sądzie. Apelacja nic nie dała

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 67
Maciej Wąsik będzie musiał przeprosić Fundację Otwarty Dialog i zapłacić jej założycielom po 10 tys. zł. Decyzja sądu to pokłosie wypowiedzi polityka o Ludmile Kozłowskiej i Bartoszu Kramku oraz ich fundacji. Wyrok jest prawomocny.

Co powiedział Maciej Wąsik o Fundacji Otwarty Dialog

Maciej Wąsik został pozwany przez założycieli Fundacji Otwarty Dialog za swoje wypowiedzi, w których padały bardzo mocne zarzuty. Polityk PiS oskarżał Ludmiłę Kozłowska o powiązania z Rosją, pranie pieniędzy i działania hybrydowe. Bartoszowi Kramkowi zarzucał z kolei publiczne wzywanie do rozlewu krwi. To właśnie za te wypowiedzi fundacja pozwała byłego wiceministra spraw wewnętrznych o naruszenie dóbr osobistych.


Sąd: Maciej Wąsik musi przeprosić Fundację Otwarty Dialog

W piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował o oddaleniu apelacji i utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie. Tym samym Maciej Wąsik został zobowiązany do wydania oświadczenia, w którym przeprasza za godzące w fundację i jej założycieli wypowiedzi. Oprócz tego Wąsik musi wpłacić po 10 tys. zł na rzecz fundacji, Kozłowskiej i Kramka po 10 tysięcy złotych. Koniec końców były wiceminister spraw wewnętrznych będzie musiał też ponieść koszty postępowania sądowego.

Na komentarz odnośnie wyroku zdecydował się Bartosz Kramek. Przewodniczący rady Fundacji Otwarty Dialog podkreślił, że zapadł on dopiero cztery lata od złożenia pozwu.

– Jak zauważył sąd już w pierwszej instancji, Wąsik posługiwał się oszczerstwem w interesie politycznym własnej partii. W trakcie poprzednich rozpraw sądowych starał się łagodzić wydźwięk swoich słów i zasłaniał niepamięcią. Wcześniej powoływał się na tajne dokumenty ABW i podpierał "paszkwilanckimi" rewelacjami prorządowych "mediów", które miały uzasadniać wyrzucenie z Polski mojej żony – ignorując jednocześnie fakt, że wielokrotnie obalały je sądy, a za niewiarygodne uznały inne kraje Unii Europejskiej – mówił w rozmowie z Wirtualną Polską Kramek.

na zdjęciu: Maciej Wąsik. fot. PAP/Leszek Szymański

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka