Ziobro po operacji. Jest komentarz prokurator Wrzosek

Redakcja Redakcja Suwerenna Polska Obserwuj temat Obserwuj notkę 216
Zbigniew Ziobro pokazał zdjęcie ze szpitalnego łóżka, na którym jest podłączony do aparatury po operacji i chemioterapii. Doradził też wszystkim się badać, bo nowotwór to podstępna choroba. Ewa Wrzosek zdecydowała się skomentować aktywność byłego ministra.

Ziobro wstawił zdjęcie do sieci

Mimo zamieszczonego zdjęcia w sieci przez Zbigniewa Ziobrę, nie ustają spekulacje, czy polityk jest naprawdę chory. Niektórzy stwierdzają, że nie widać śladów po chemioterapii u pacjenta. Inni zwolennicy obecnego rządu wskazują na brak dowodów, że były minister sprawiedliwości rzeczywiście przeszedł operację. Nowotwór przełyku to praktycznie śmiertelna choroba. Szacuje się, że przeżywalność powyżej 5 lat - mimo efektów w postaci terapii i zabiegów operacyjnych - wynosi maksymalnie 10-20 proc. przypadków.  

- O moim wrogu dowiedziałem się 13 listopada, w dniu ślubowania nowo wybranych posłów. Po drodze do Sejmu podjechałem do szpitala MSWiA w Warszawie. Odebrałem wynik badań histopatologicznych. Otworzyłem kopertę i czytam: nowotwór złośliwy przełyku. Rak! Tuż przed wejściem na salę plenarną wpisałem w wyszukiwarce Google hasło: „nowotwór złośliwy przełyku rokowania” i zobaczyłem … wyrok: umiera 90-95 proc. chorych - przekazał Ziobro w najnowszym wpisie. 

- Ale żyję. To jest najważniejsze! Lekarze ocenili operację jako trudną ale udaną. A więc statystyki statystykami, a walczyć trzeba do końca. Teraz muszę wrócić do sił. Głęboko wierzę, że niedługo się zobaczymy. Wszystkim Państwu życzę zdrowia i jeszcze raz dziękuję za modlitwy i wsparcie - dodał. 

Prokurator Ewa Wrzosek to jedna z największych przeciwniczek politycznych Zbigniewa Ziobry. Stanęła niedawno murem za Elizą Michalik, która domagała się dowodu na chorobę posła PiS - np. nagrania ze szpitalnego łóżka w mediach społecznościowych. Gdy na publicystkę Onetu spadła krytyka, Wrzosek uznała ją za przedstawicielkę "prawdziwego dziennikarstwa". - A to jest jakaś inna strona prawdziwego dziennikarstwa niż ta z red. Michalik? - pytała śledcza rejonowa w Warszawie.  


Wrzosek: "Szanujmy swoją inteligencję"

Najwyraźniej wstawienie zdjęcia przez Ziobrę nie zrobiło na niej wrażenia. - Szanujmy swoją inteligencję. Albo chociaż cudzą. Przyda się. #Ziobro - komentowała. 


Pod postem Wrzosek aż roi się od różnych teorii spiskowych. "Jestem zdezorientowana, dla mnie to za bardzo teatralne...nie wiem co mam myśleć?" - pyta jedna z internautek. "Operacja żołądka, przełyku, etc. Z szacunkiem dla drugiego człowieka to.....tak nie wygląda człowiek po tych wszystkich "atrakcjach" - uważa inny komentator. "Chłop mógł chociaż podstawowy research zrobić jak wygląda pacjent onkologiczny" - to kolejny przykład zabierającego głos w dyskusji o pacjencie onkologicznym. 

Eliza Michalik na razie milczy na temat zdjęcia Zbigniewa Ziobry. 

Fot. Prokurator Ewa Wrzosek/Zbigniew Ziobro/Canva

GWKomentarze

Inne tematy w dziale Polityka