na zdjęciu: Centrum handlowe. fot. Autor: Novosadjanka, CC0
na zdjęciu: Centrum handlowe. fot. Autor: Novosadjanka, CC0

Olbrzymia polska firma ogłosiła, że to koniec. Rynek szybko zweryfikował jej plany

Redakcja Redakcja Handel Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
Zła wiadomość dla fanów zakupów ubrań przez internet. Wirtualny sklep HalfPrice kończy działalność. Grupa CCC, która jest właścicielem sieci HalfPrice przekazała, że ostatecznie platforma do zakupów online zostanie zamknięta 1 kwietnia 2024 roku.

HalfPrice znika z internetu. To polski gigant odzieżowy

Warto przypomnieć, że HalfPrice wystartował z internetową platformą raptem w 2021 roku, a już się zwija.

"Jeżeli posiadasz Konto Klienta, możesz dokonywać w nim zakupów do dnia 31.03.2024 r. włącznie. Po tym dniu w dalszym ciągu dostępne będzie też wsparcie dla Klientów, którzy złożyli zamówienia - zwroty i reklamacje będą rozpatrywane zgodnie z regulaminem sklepu" - czytamy w komunikacie na stronie e-sklepu.

Spółka CCC, która jest właścicielem HalfPrice, nie podała do wiadomości publicznej oficjalnego powodu swojej decyzji. Jest ona tyle zaskakująca, że część marek odzieżowych decyduje się na działalność wyłącznie sieciową ze względu na rosnące koszty prowadzenia sklepów stacjonarnych.


Sklep HalfPrice działa w ponad 100 lokalizacjach

Sklepy Half Price zostały otwarte w Polsce w maju 2021 roku, obecnie działają w ponad 100 lokalizacjach. Co ciekawe, część z nich znajduje się w bardzo prestiżowych lokalizacjach dużych miast. HalfPrice działa w branży off-price, co oznacza, że w sklepach klienci znajdą markowe produkty w obniżonej cenie.

Co ciekawe, niedawno działalność w naszym kraju zakończyła spółka Barbora Polska. Platforma zajmowała się dostawą artykułów spożywczych do domu w Trójmieście, Warszawie, Katowicach i Łodzi. Zakupy robiono za pomocą platformy internetowej.

MB

Fot. Reklama Half Price. Źródło: CCC dla mediów.

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj20 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka