na zdjęciu: Aktor Tomasz Karolak. fot. Mateusz Nasternak - Teatr IMKA, CC BY 3.0
na zdjęciu: Aktor Tomasz Karolak. fot. Mateusz Nasternak - Teatr IMKA, CC BY 3.0

Może zarabiać nawet milion złotych rocznie. Dla Tomasza Karolaka to i tak za mało

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
Tomasz Karolak, który ma zarabiać nawet milion złotych rocznie, wciąż narzeka na swoją pozycję jako aktor w Polsce. Porównuje się do amerykańskich gwiazd i twierdzi, że aby godnie żyć, "musi kombinować".

Tomasz Karolak uważa, że zarabia mało

Tomasz Karolak od lat uchodzi za jednego z najbardziej rozchwytywanych aktorów w Polsce, a w ostatnim czasie znów pojawia się na pierwszych stronach gazet przez swój udział w kontrowersyjnym show TVN-u "Drag me out", w którym na scenie występuje w przebraniu kobiety. Mimo tego wszystkiego, aktor regularnie narzeka na swoją sytuację finansową, przez co dziennikarze "Super Expressu" zainteresowali się dochodami gwiazdora.

Śledztwo pokazało, że może on zarabiać nawet milion złotych rocznie, głównie przez liczne kontrakty reklamowe i przychody z własnego teatru. Jak Karolak tłumaczy ten rozstrzał? W rozmowie dla "Biznes Klasy" wyjawił, że na temat zarobków polskich aktorów krąży wiele jego zdaniem nieprawdziwych stereotypów.

– Myślicie, że jak aktor zagra w "Listach do M.", później leży do góry kołami przez rok, no nie jest tak. Jest powszechne przekonanie, że my jesteśmy milionerami, a tak nie jest. To nie są stawki zachodnich gwiazd. Jak grasz główną rolę, to zarobisz 200 tys. złotych w filmie, który oglądają miliony ludzi. Cały czas muszę kombinować, żeby nie zabrakło na dzieci. No bo mam też przecież samochodowe leasingi. To nie jest tak, że leżę do góry kołami – opowiedział przejęty Karolak.


Tomasz Karolak: Gdybym był aktorem w USA, zarabiałbym znacznie więcej

Samochodowe leasingi i zaledwie 200 tys. złotych pensji za film nie starczają jednak Karolakowi. Kilka miesięcy temu w wywiadzie dla "Żurnalisty" aktor wyznał, że potrzebuje przynajmniej 40 tys. złotych miesięcznie, żeby funkcjonować na poziomie. Cały czas liczy się on z tym, że gdyby został gwiazdą kina amerykańskiego, zarabiał by znacznie więcej, a jego troski na temat finansów zniknęłyby.

– Gdybym zagrał te role w Ameryce, to może bym leżał do góry kołami i miał pół wyspy obok Lenny'ego Kravitza – podsumował Tomasz Karolak.

na zdjęciu: Aktor Tomasz Karolak. fot. Mateusz Nasternak - Teatr IMKA, CC BY 3.0

Salonik

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości